Z bývalých spolužiačok na vysokej škole sú dnes kolegyne a v súkromí i dobré priateľky. Dermatologičky MUDr. Alena Pallová a MUDr. Lucia Drahovská patria k najvyhľadávanejším odborníčkam na estetickú medicínu na Slovensku, ktoré sa starajú o zovňajšok väčšiny našich celebrít. Ako sa im spolupracuje, na ktoré procedúry nedajú dopustiť, ale aj akých prehreškov voči kráse sa dopúšťajú ony, sme zisťovali počas nedávneho rozhovoru.

Lucka, ako ste sa stali súčasťou rodiny IEM? Čo vášmu rozhodnutiu uchádzať sa o prácu v jednej z najlepších estetických kliník na Slovensku predchádzalo?

Lucia Drahovská: Bavia ma výzvy a prácu v jednej z najlepších estetických kliník na Slovensku som za veľkú výzvu aj považovala. Vstúpila som do lavíny, samozrejme v dobrom slova zmysle, a som rada, že sa v nej dokážem pohybovať a držať krok.

Ako sa vám, dámy, spolupracuje?

Lucia Drahovská: Navzájom sme si inšpiráciou, podporou a myslím si, že sa výborne dopĺňame.
Alena Pallová: Každá sme iná a práve preto je naša spolupráca veľmi podnetná a zaujímavá.

Alenka, čím Vás zaujala práve Lucia?

Alena Pallová: Lucia je moja spolužiačka z medicíny. Sledovala som jej prácu dlhšie, pôsobila v inom zariadení a vždy som si ju ako odborníčku nesmierne vážila.

Málokto vie, že v rámci Inštitútu sa stretávate skôr sporadicky, keďže počas pracovných dní si „služby“ delíte. Najviac sa vídate na školeniach a kongresoch. „Sadli“ ste si aj v súkromí? Čo na sebe, z hľadiska povahových čŕt, obdivujete?

Lucia Drahovská: Alenu obdivujem pre jej húževnatosť, vytrvalosť, odbornosť a samozrejme cieľavedomosť.
Alena Pallová: Lucia je veľmi pracovitá, zodpovedná, nebojí sa zmien, vysloviť svoj názor a navyše jej môžem absolútne dôverovať.

A naopak, v čom sa zásadne odlišujete?

Alena Pallová: Myslím si, že ja som tá ráznejšia a Lucka skôr opatrnejšia.

Máte odskúšané všetky ošetrenia, ktoré v rámci IEM klientom ponúkate?

Lucia Drahovská: Väčšinu z nich som už stihla vyskúšať, na niektoré sa ešte len chystám.
Alena Pallová: Áno, mám. Vždy chcem klientkám odporučiť to najlepšie. To by bez priamej skúsenosti s ošetreniami zrejme nebolo možné. V prípade potreby možné alternatívy konzultujeme aj s Luciou, aby boli naši klienti s výsledkami procedúr maximálne spokojní.

Ktoré je vaše najobľúbenejšie?

Lucia Drahovská: Mňa si získala mezoterapia, oxygenoterapia – tú vrelo odporúčam všetkým ľuďom, ktorí potrebujú doplniť energiu a pokožku ozdraviť zvnútra i navonok.
Alena Pallová: Ja som už dlhé roky verná prístroju LPG, ktorý je jedným z najvyhľadávanejších ošetrení v kategórii redukcie váhy a odbúravania celulitídy. Rovnako nedám dopustiť na novinku US Lift – revolučné estetické ošetrenie, ktoré vás neinvazívnym spôsobom zbaví dvojitej brady.

Kongres Monte Carlo AMWC Pallova Drahovska

A z pohľadu doktoriek, ktoré vykonávate najradšej?

Lucia Drahovská: Myslím, že za nás obe platí aplikácia kyseliny hyalurónovej, botulotoxínu a fototerapia.

Ako by ste dvoma vetami popísali klientky IEM? Aké typy žien (mužov) vás vyhľadávajú?

Lucia Drahovská: Našich klientov najlepšie vystihuje slovo rôznorodosť. Nájdete medzi nimi mužov i ženy rôzneho veku, národnosti i spoločenského postavenia.

Čo si myslíte o tvrdení, že každá žena je krásna, no niektoré sa nevedia upraviť?

Lucia Drahovská: Áno, každá žena môže byť krásna, niektoré dámy nemajú až taký „vycibrený“ vkus, respektíve ťažšie sa im hľadá rovnováha medzi estetickosťou a diktátom spoločnosti. Slovenky sú krásne ženy, starajú sa o seba, avšak sem-tam im treba dopomôcť a nasmerovať ich tým správnym smerom. Veď zákrokov a procedúr, vďaka ktorým je to možné, je už v súčasnosti neúrekom.
Alena Pallová: A v našom inštitúte obzvlášť. ?

Skvelý tím MUDr. Pallová a MUDr. Drahovská

Veľa dám tvrdí, že krása v dnešnej dobe súvisí najmä s financiami a je ľahké byť príťažlivá, bez vrások a celulitídy, keď vám na účte každý mesiac „cinknú“ tisícky Eur. Vy ale tvrdíte, že IEM je tu pre všetky ženy bez rozdielu. Ako to?

Lucia Drahovská: Áno, krása niečo stojí, a to nielen peniaze, ale i trošku trpezlivosti a občas aj bolesti. Slovenky sa však o seba starajú, a to nielen pravidelnými návštevami v estetických zariadeniach, ale aj v domácom prostredí. Častokrát postačí iba malý zákrok a finálny efekt je dokonalý. Pre Slovenky platí, že radšej budú mesiac diétovať, nekupovať si drahé potraviny a recipročne zainvestujú do svojej krásy.
Alena Pallová: Okrem toho myslíme aj na ženy s obmedzeným prísunom financií, pravidelne vyhlasujeme súťaže či avizujeme akcie s výrazne redukovanými cenami zákrokov, ktoré nenaštrbia rodinný rozpočet a klientke na ceste k šťastnejšiemu, krajšiemu a spokojnejšiemu JA určite pomôžu.

Čo, respektíve aký produkt, považujete za tzv. malú revolúciu v oblasti estetickej medicíny?

Alena Pallová a Lucia Drahovská: Jednohlasne, kyselina hyalurónová.

O tom, že ste krásne ženy, ktoré presne vedia, čo pokožka každej ženy potrebuje, niet pochýb. Dopúšťate sa ale i vy nejakých prehreškov proti kráse?

Lucia Drahovská: Nie vždy používam v lete krém so SPF 50, stane sa mi, že nedodržím pitný režim a občas bývam lenivá zájsť si po krém a ponatierať sa.
Alena Pallová: Aj my sme len ľudia a ani v mojom prípade nie je tá starostlivosť o pleť vždy 100%. Ja sa občas nedostatočne dobre odlíčim, rovnako si musím dávať pozor na hydratáciu a tiež sa mi nepodarí zakaždým spať odporúčaný počet hodín.

Ktoré produkty z portfólia spoločnosti Siklienka by ste odporučili všetkým ženám?

Lucia Drahovská: Spoločnosť Siklienka disponuje širokou škálou výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej TEOSYAL. Keďže s touto látkou pracujem často a veľa, toto bohaté portfólio produktov naozaj oceňujem. Je si z čoho vyberať a klientom tak ponúkať to najlepšie.
Alena Pallová: Nedám dopustiť na dynamickú radu kyseliny hyalurónovej TEOSYAL RHA. Táto rada švajčiarskych výplňových materiálov je pre mňa momentálne to najlepšie na trhu na dosiahnutie prirodzených a dlhotrvácnych výsledkov. Aplikovaná kyselina hyalurónová sa dokáže prispôsobiť každému pohybu kože, zachovať jej vitalitu a rovnako jedinečné, prirodzene pôsobiace výrazy tváre.

A na záver, ako najradšej trávi čas Alena Pallová a Lucia Drahovská, keď sa za nimi dvere IEM zavrú?

Lucia Drahovská: Za dverami IEM som matkou na plný úväzok a venujem sa svojim synom. Veľmi rada som súčasťou ich života, zdieľam s nimi krúžky, snažím sa byť s nimi v pohybe a maximálne prepojená. Šťastie mojich detí je pre mňa absolútnou prioritou, sú mi inšpiráciou, podporou i motiváciou.
Alena Pallová: Vo voľnom čase trávim chvíle s mojím synom Paťkom, pretože sú mi vzhľadom na pracovnú vyťaženosť veľmi vzácne. Ani sa mi veriť nechce, aký je už veľký, vnímavý, šikovný. Každý pohľad do jeho očí ma nabíja stále novou energiou a pripomína mi, aká som šťastná, že som mamou zdravého dieťaťa. Iba človek, ktorý sa dokáže tešiť z maličkostí, je duchom bohatý. Môj syn, vôňa kvetov, pohľad na západ slnka… To je pre mňa spojenie dokonalého šťastia. Tiež som vášnivou cestovateľkou. Rada spoznávam nové krajiny a rovnako rada sa vraciam do tých, kde som sa cítila príjemne. Baví ma tiež interiérový dizajn, móda a rada sa hrám aj s mojim milovaným krsniatkom. ?

MUDr. Pallova a Drahosvka na plese

Prečítajte si ďalšie články