Prečo sú produkty s vitamínom C a SPF ideálnou kombináciou aj na leto?
Napriek rozšírenému mýtu, že vitamín C sa na pleť v lete nesmie používať – presný opak je pravdou. Mnohokrát bolo už odborníkmi dokázané a opakovane rokmi overené, že každodenné používanie kvalitných produktov s vitamínom C je efektívny spôsob, ako spomaliť predčasné starnutie pleti, zredukovať pigmentové škvrny, spevniť a rozjasniť pleť.

Najmä v lete, keď je naozaj obdobie zvýšeného množstva slnečného žiarenia a vyššej aktivity voľných radikálov, vitamín C je veľmi prospešný antioxidant, ktorý nespochybniteľne pozitívne vplýva na pokožku.

Avšak vitamín C, ako jedna z mimoriadne účinných látok, spôsobuje miernu senzitivitu na slnko, to znamená, že by mal ísť vždy ruka v ruke s SPF faktorom. Môže sa úplne bez problémov používať aj ráno – najmä ráno má vitamín C zmysel, ale len v spojení s následnou aplikáciou SPF.

Ani tie najúčinnejšie a najdrahšie séra v starostlivosti o pleť by nemali zmysel, ak by sa následne pokožka vystavovala nechránene a dlhodobo slnečnému žiareniu. UV lúče sú zodpovedné za 80–90 % viditeľného starnutia pokožky, za pigmentové škvrny, nehovoriac o vážnejších ochoreniach kože. Pokožku si naozaj treba dôkladne chrániť nielen v lete a nielen po sérach s antioxidantami, ale celoročne, aj keď je zamračené, aj v tieni. UVA žiarenie, zodpovedné za predčasné starnutie pleti, prechádza aj mrakmi, aj sklom, „svieti“ stále.

Je preto dôležité používať širokospektrálny ochranný faktor, ktorý reálne chráni pokožku aj pred UVA, aj pred UVB lúčmi (tie sú zodpovedné za spálenie pokožky). Túto ideálnu kombináciu pre rozjasnenie a ochranu pleti – vitamín C + SPF, teraz môžete nájsť v novom letnom balíčku švajčiarskej medicínskej kozmetiky TEOXANE, ktorý je aktuálne k dispozícií s 20% – nou zľavou.

Letny balicek TEOXANE

Obsahuje:

  • RHA x VCIP Serum (30 ml), sérum so stabilným vitamínom C, s rezilientnou kyselinou hyalurónovou, s komplexom aminokyselín a ďalších vitamínov a s kyselinou pyrohroznovou, ktorá má výborný rozjasňujúci účinok. Je to výkonné sérum nabité účinnými látkami, ktoré rozjasňuje, redukuje hyperpigmentácie a spevňuje pleť.
  • ADVANCED PERFECTING SHIELD SPF 30 (50 ml), tónovaný anti-ageingový krém so širokospektrálnym ochranným faktorom, s vysokou koncentráciou antioxidantov, peptidov a hydratačných zložiek, ktorý chráni pokožku pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi a UV žiarením, znižuje oxidačný stres a zároveň tiež rozjasňuje a zjednocuje tón pleti. Je vhodný aj ako podklad pod make-up.

Obidva produkty sú v praktickej kozmetickej taštičke s logom TEOXANE20% zľavou iba za 138,40 Eur (predtým 173 Eur). Táto ponuka je platná do 31.8.2018 alebo do vypredania zásob.

Takisto oba tieto sofistikované produkty chránia pokožku aj pred tzv. “urban ageing“, teda environmentálnymi faktormi ako znečistenie ovzdušia, smog, výkyvy teploty, UV žiarenie, ale aj ľudskými faktormi ako stres, nedostatok spánku, fajčenie, zlá výživa.. všetky tieto faktory vplývajú počas dňa aj na pokožku a spôsobujú nemalé škody.

Kombináciou týchto dvoch produktov a ich pravidelným používaním si zabezpečíte hydratovanú, zdravú a najmä dokonalo chránenú pokožku, aby ste si mohli bez obáv vychutnať letné mesiace.

Ideálna letná starostlivosť o pleť TEOXANE

Prečítajte si ďalšie články