Každá z nás je jedinečná, každej z nás vyhovuje v rámci starostlivosti o zovňajšok niečo iné, každá venujeme skrášľovaniu iný čas a v obchodoch siahame po odlišných výrobkoch. Nájdu sa však rady či postupy, ktoré platia na všetky ženy rovnako.

Kľúčom ku krásnej pleti je nielen dostatok spánku, eliminovanie škodlivých zlozvykov, dôsledná hydratácia navonok i zvnútra, ale tiež pestrá a kvalitná strava. A pri nej sa ešte na moment zdržíme. Málokto totiž vie, že jednou z najcennejších látok, akú môžete pokožke dopriať, je vitamín C. Ten má na ňu doslova zázračný vplyv.

Vitamín C a jeho účinky na pleť

„Céčko“ je známy prostriedok na zlepšenie imunity, ale tiež neoceniteľný pomocník pri každodennej starostlivosti o pokožku. Za všetky jeho klady spomeňme:

  • má antioxidačné účinky – bojuje proti voľným radikálom, slnečnému žiareniu a nepriaznivým vplyvom okolia,
  • pomáha pri hojení drobných raniek,
  • ide o najdôležitejší vitamín pri regenerácii kože,
  • podporuje tvorbu kolagénu, spevňuje kožu a ozdravuje jej povrch,
  • minimalizuje výskyt pigmentových škvŕn na pokožke.

Medzi významné zdroje vitamínu C patria napríklad jahody, kiwi, citrusy, brokolica či petržlenová vňat, no vitamín C sa stal rokmi tiež dôležitou zložkou kozmetických produktov určených na dôkladnú výživu pleti, uchovanie jej pružnosti a vitality. A aj týmito pozitívami sa môže pochváliť vitamínom C nabité sérum Obagi Professional-C SERUM.

Obagi Vitamín C Sérum pre Vašu pleť

Krása v niekoľkých písmenách

Professional-C SERUM patrí do portfólia americkej kozmetickej značky Obagi, ktorá patrí k lídrom na trhu v oblasti starostlivosti o celkové zdravie pokožky. Unikátne sérum obsahuje vitamín C v tej najefektívnejšej a vysoko stabilnej forme, ľahko preniká do jednotlivých vrstiev kože a zabezpečuje tak maximálnu účinnosť séra. Taktiež pôsobí preventívne proti vzniku viditeľných známok starnutia a zvyšuje ochranu pred UV žiarením. Ani to však nie je všetko. Obagi Professional-C SERUM sa postará aj o:

  • vyhladenie jemných línií a vrások,
  • rozjasnenie pleti,
  • dlhodobú hydratáciu,
  • redukciu pigmentových fľakov,
  • farebné zjednotenie pokožky.

Milujú ho aj celebrity

K známym tváram, ktoré nedajú na Obagi Professional-C SERUM dopustiť, patrí aj naša úspešná fitneska Zora Czoborová. Tá bez okolkov priznáva, že za jej mladistvým vzhľadom sa ukrýva aj táto kozmetická vychytávka. Oceňuje nielen jej ľahkú vstrebateľnosť a jednoduchú aplikáciu, ale tiež antioxidačnú ochranu (pri kombinácii séra s krémom s dostatočnou UV ochranou proti škodlivému žiareniu, ako napríklad Obagi Sun Shield  SPF 50,  je dokonca až 8-násobne vyššia).

Vitamín C Sérum aká koncentrácia?

Ktorá koncentrácia je tá pravá?

My len dodávame, že ďalším z benefitov tohto produktu je možnosť voľby tej správnej koncentrácie presne pre váš typ pleti. Aby vitamín C prenikol do pokožky, je potrebné, aby pH séra bolo nižšie ako 3,5. A práve toto je smerodajný údaj pre výber koncentrácie pre váš typ pleti. Riaďte sa nasledujúcimi možnosťami a zbavte vašu pleť aj tých posledných následkov zimných mesiacov a sychravého počasia.

10 %: Suchá a citlivá pleť so sklonom k podráždeniu (pH 2,0 – 3,0)

15 %: Normálna pleť (pH 2,0 – 2,4)

20 %: Zmiešaná a mastná pleť (pH 2,0 – 2,4)

Najúčeinnejšie sérum s vitamínom C

Prečítajte si ďalšie články