Dotiahnuť operáciu poprsia do dokonalosti môžete aj vy. A to nielen dôsledným dodržiavaním lekárskych pokynov, ale i voľbou správnej kompresívnej pooperačnej podprsenky.

Aj pooperačná podprsenka môže byť pekná, ženská a dokonale podporiť vaše nové prednosti. Spoločnosť LIPOELASTIC počúva želania svojich zákazníčok a prichádza na trh s pooperačnou podprsenkou PI Ideál. Veľa žien totiž túžilo vlastniť pooperačnú podprsenku v telovej farbe, ktorej ponuka bola v ostatných rokoch skôr obmedzená, najmä čo sa dizajnu týka. Najskôr si však pripomeňme, prečo je pooperačná podprsenka po augmentácii poprsia dôležitá.
Lipoelastic komresívna starostlivosť

Pooperačná podprsenka je nutnosť

Po operácií poprsia tkanivá vytvárajú a formujú okolo implantátu kapsulu, obrazne povedané obal. Ak by ste na nosenie kompresívnej pooperačnej podprsenky nekládli dôraz, môžete si spôsobiť posunutie implantátu, prípadne poklesnutie oslabeného tkaniva po operácii, čiže výraznú asymetriu. Pooperačné podprsenky bývajú navrhnuté tak, aby implantáty stabilizovali v ideálnej polohe, tvarovali kontúry a viedli k čo najprirodzenejšiemu výsledku. Netreba zabúdať na fakt, že pooperačná podprsenka znižuje bolestivosť poprsia po zákroku, minimalizuje opuchy, urýchľuje proces hojenia a zlepšuje cirkuláciu krvi v prsníkoch.

Z ponuky si vyberie každý

Väčšina plastických chirurgov odporúča kompresívnu terapiu na 6 až 8 týždňov. Spoločnosť LIPOELASTIC ponúka niekoľko typov pooperačných podprseniek. Všetky jej produkty majú certifikát kvality OEKO-TEX. Ten potvrdzuje absenciu akýchkoľvek škodlivých látok v nich. Vďaka najvyššej kvalite, perfektnému spracovaniu a praktickosti sú pooperačné podprsenky tejto značky to najlepšie, čo môžete operovaným prsiam ponúknuť. Dnes upriamime vašu pozornosť na absolútnu novinku, pooperačnú podprsenku PI Ideál.

Kompresívna podprsenka po operácii telová Lipoelastic

PI Ideál, ideálna pre vaše prsia

Tá v ničom nezaostáva za doposiaľ najobľúbenejším druhom podprsenky – PI Špeciál. Strihom sa dokonca oba typy podobajú, PI Ideál je taktiež vhodná na nosenie v prvej pooperačnej fáze. Vďaka príjemnému materiálu a nenápadnému strihu ju ale pacientky môžu využiť i dlhšie. Spoločnosť LIPOELASTIC zapracovala aj na priedušnosti materiálu a znásobila jeho príjemnosť na dotyk. Daný efekt sa podarilo docieliť vďaka pletenému materiálu s označením RIB – materiál rebrový alebo rebrinový.

Pooperačná podprsenka Lipoelastic telová

Nová pooperačná podprsenka PI Ideál si vás získa tiež z ďalších dôvodov:

 • Jej vyvážená kompresia zabraňuje nežiaducemu tlaku a podráždeniu pokožky.
 • Ide o bezšvovú pooperačnú kompresívnu podprsenku vhodnú na nosenie po každom type operácie prsníkov.
 • Podprsenka má pod prsníkmi širšiu elastickú gumu, vďaka čomu sa neroluje smerom nahor.
 • Taktiež má vyšší výstrih, ktorý pokrýva celý hrudník; v prípade zväčšenia prsníkov implantátmi, podprsenka dokonale stabilizuje ich polohu a napomáha implantátom lepšie priľnúť k okolitým tkanivám.
 • Klientky určite ocenia aj jej jednoduché obliekanie a zapínanie:
  • Užitočné je zapínanie vpredu na tri rady háčikov. Vzhľadom na opuch po operácii si pacientky môžu zapnúť podprsenku až na tri polohy – od najtesnejšej po najširšiu. Pri pooperačných podprsenkách je dôležité práve zapínanie vpredu. Po operácii býva pohyb žien obmedzený a zapínanie podprsenky vzadu by bez pomoci nezvládli.
  • Ramienka majú zapínanie na štyri rady háčikov, preto aj s ich pomocou viete regulovať dokonalú kompresiu.

  Zapínanie PI Ideál

 • Všetky štítky na podprsenkách značky LIPOELASTIC sú našité z vonkajšej strany. Majiteľky netlačia, neškrú ich na citlivej koži a v prípade, že by si chceli objednať ďalší kúsok, jednoducho si dokážu pozrieť jej veľkosť.

 

Radšej viac kusov

Kvôli neustálej kompresii poprsia vám odporúčame zaobstarať si 2 – 3 pooperačné podprsenky. Prax už neraz ukázala, že na túto radu mnoho žien pred zákrokom zabúda. V procese liečby im náhradný kus potom chýba. Inšpiráciu na výber toho „vášho“ kúsku môžete získať v e-shope a pooperačnú podprsenku si objednať aj z pohodlia domova.

Prečítajte si ďalšie články

Mýty a fakty o pooperačných podprsenkách 

Mýty a fakty o pooperačných podprsenkách 

Či už ste sa rozhodli podstúpiť augmentáciu - zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi alebo inú estetickú úpravu Vášho poprsia, ktorá vylepší Vaše krivky a dopraje Vám pocit spokojnosti, mali by ste vedieť, že na chirurgickom stole táto zmena nekončí. K očakávaným výsledkom môžete výrazne prispieť aj Vy sama, a to dôkladnou pooperačnou starostlivosťou, ktorá je už ale vo Vašich rukách. Určite si predtým, než sa pevne rozhodnete podstúpiť tento estetický zákrok, zistite čo najviac informácií o všetkom, čo sa operácie týka. Nie všetko, čo sa dozviete na internete, však musí byť pravda. Pripravili sme si pre Vás najčastejšie mýty, ktoré sa na rôznych webových stránkach môžete dočítať, ale i fakty o tom, že pooperačná starostlivosť je naozaj dôležitá pre Váš očakávaný výsledok.

Ako dopadlo veľké testovanie pooperačných podprseniek PI Ideál?
29.08.2018 MÔJ PRÍBEH

Ako dopadlo veľké testovanie pooperačných podprseniek PI Ideál?

Správna starostlivosť o prsia po plastickej operácií je asi tým najdôležitejším krokom, ktorý môžete urobiť pre čo najlepší výsledok a vlastnú spokojnosť. Po operácií sú prsia extrémne citlivé, potrebujú fixáciu a neustálu kompresiu kvôli správnemu zahojeniu. Nosenie kvalitnej pooperačnej podprsenky v prvých šiestich týždňoch po operácii je nevyhnutné, preto by ste sa v zvolenej pooperačnej podprsenke mali cítiť čo najkomfortnejšie.