Face-lifting, abdominoplastika, lipofilling či stále viac obľúbená laserová liposukcia sú zákroky neodmysliteľne patriace do sveta skrášľovacích procedúr, vďaka ktorým sa môžeme cítiť lepšie a byť spokojnejší sami so sebou.

Napriek tomu, že technológie sú v dnešnej dobe čoraz vyspelejšie, plastickí chirurgovia skúsenejší a metódy čoraz neinvazívnejšie, súčasťou každého takéhoto zákroku je aj možný výskyt rizík a rôznych komplikácií. Skutočnosť, či nastanú komplikácie v pooperačnom stave pacienta, závisí od mnohých faktorov. Po estetických chirurgických zákrokoch sa telo zotavuje ešte niekoľko týždňov až mesiacov. Nejde len o dobre odvedenú prácu chirurga, ale aj o dostatočnú starostlivosť o operovanú oblasť a o individualitu každého organizmu. Ťažkosti s rekonvalescenciou a hojením môžu nastať pri zníženej schopnosti organizmu hojiť sa. Častým dôvodom je však aj nedodržanie správnej starostlivosti o ošetrované miesto alebo nedodržanie potrebného času na úplné zahojenie.

Mnohým komplikáciám sa dá predísť vhodnou pooperačnou starostlivosťou, k čomu spoločnosť LIPOELASTIC vyvinula širokú škálu pooperačných návlekov. Medzi najčastejšie nežiaduce účinky estetických ošetrení a chirurgických zákrokov patria opuchy a modriny v oblastiach ošetrenia. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť aj riziko infekcie, nahromadenie tekutiny či krvi v ošetrovanom mieste, poranenia kože, strata citlivosti, nadmerné jazvenie či nerovnosti na koži a v podkožnom tkanive. Jedna komplikácia môže viesť k ďalšej a preto je dôležité nezanedbať starostlivosť o ošetrované miesto nielen ihneď po zákroku, ale až do doby úplného zahojenia.

Siklienka - Kompresívne prádlo - Lipoelastic

Spoločnosť Lipoelastic preto vytvorila dvojfázovú pooperačnú starostlivosť pre čo najlepší výsledok.

Pooperačná starostlivosť – prvá fáza

Pre prvú fázu rekonvalescencie ihneď po zákroku je určená rada CLASSIC, ktorú odporúčame nosiť od prvého momentu od zákroku až po dobu 3 týždňov. Praktické zapínanie COMFORT (zips podložený radom háčikov a očiek) uľahčí obliekanie a nosenie aj v prvých chvíľach po zákroku, keď je ešte miesto bolestivé a citlivé.

Pooperačná starostlivosť – druhá fáza

Nasledujúcich 3-6 týždňov po prvej fáze odporúčame pokračovať v pooperačnej starostlivosti nosením jedinečných návlekov rady UNIQUE. Perforovaný 3D materiál, z ktorého sú šité návleky pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti, sa dotýka pokožky len bodovo, čím ju masíruje a tým podporuje jej prekrvenie. Rany sa tak ľahšie hoja a modriny či opuchy ustúpia rýchlejšie. Veľkou výhodou je zapínanie VARIANT (na háčiky), ktoré umožňuje zmenšenie veľkosti návleku po ústupe opuchov až o 3 polohy. Úpravou intenzity kompresie sa môže zlepšiť výsledok liečebného procesu a je zabezpečené pohodlie počas celej doby nosenia. Návleky je možné si zaobstarať jednotlivo – podľa fázy, v ktorej sa práve nachádzate. Sú dostupné v dvoch farbách – telovej a čiernej, vďaka čomu sa dajú ľahko „ukryť“ pod oblečením.

Siklienka - dvojfazova pooperacna starostlivost Lipoelastic

Prečítajte si ďalšie články

Plastická operácia poprsia? Tieto otázky vás zaujímajú najviac

Plastická operácia poprsia? Tieto otázky vás zaujímajú najviac

Augmentácia prsníkov silikónovými implantátmi už dávno nepatrí medzi tabuizované témy. Práve naopak. Estetické zákroky obdobného charakteru sú nám ženám čoraz dostupnejšie, informácií o samotnom priebehu a následnej rekonvalescencii je k dispozícii taktiež dosť. My sme však pre vás zozbierali odpovede na otázky, ktoré vás v súvislosti so zväčšovaním poprsia zaujímajú najviac. Dozviete sa tak napríklad, kedy po operácii môžete letieť lietadlom, znovu otehotnieť, mať sexuálny styk s partnerom, opaľovať sa, cvičiť a ešte ďaleko viac.