Zväčšenie pier patrí v dnešnej dobe medzi najobľúbenejšie estetické zákroky. Je rýchle, bezpečné, minimálne bolestivé a za pár minút môže vaša tvár pôsobiť krajšie, ženskejšie a zvodnejšie. Môže sa zdať, že zväčšenie pier sa stáva už skoro rutinou, podobne ako návšteva kaderníka, ale nie je to tak! Stále ide o medicínsky zákrok a treba pri ňom zohľadniť viacero faktorov, aby ste svoje rozhodnutie neskôr neoľutovali.

Spísali sme preto pre vás 10 tipov, ktoré vám pomôžu na ceste za vysnívanými perami.

1. Vyberte si toho správneho lekára

Toto je asi najdôležitejší bod v prípravách na zákrok. Hľadajte a čítajte si referencie, ale hlavne sa presvedčte, že ide o skúseného a zaškoleného lekára. Injekčnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej by nemala vykonávať sestrička, ani kozmetička, ale len školený lekár, ktorého certifikát by ste mali vidieť v jeho ambulancii. Dobrý lekár musí dokonale poznať anatómiu pier a bude vám schopný zaručiť maximálnu profesionalitu a autentický výraz vašej tváre po zákroku, čo je veľmi dôležité.

Injekčná aplikácia do pier

2. Ujasnite si svoje predstavy a komunikujte ich s lekárom

Rozhodnutie o zväčšení pier by malo byť 100 % len na vašom vlastnom zvážení, nemal by vám nikto iný do vašej voľby zasahovať. Po čom túžite? Po výraznom zväčšení, jemnej úprave alebo len po šťavnatejších, plnších perách? Dobre si vopred premyslite svoje predstavy a pokúste sa ich čo najpodrobnejšie opísať svojmu lekárovi. Niekedy sa však treba zmieriť s tým, že želaný efekt nebude možné zrealizovať*, preto vždy dôverujte svojmu lekárovi a informujte sa o možnostiach vhodných pre vás a pre proporcie vašej tváre. Váš lekár vám vždy odporučí najvhodnejšie personalizované riešenie pre vás.

*(Stáva sa to napríklad vtedy, keď je priestor medzi nosom a začiatkom hornej pery príliš dlhý, vtedy sa injektovaný materiál zvykne „stratiť“ a odporúča sa radšej chirurgické podvihnutie hornej pery.)

 

3. Pripravte sa na aplikáciu

Ak plánujete zväčšenie pier pred dôležitou životnou udalosťou, napríklad svadbou, odporúčame nenechávať si to na poslednú chvíľu. Minimálne 2 týždne trvá, kým sa aplikovaný materiál v perách „usadí“, preto počítajte s dostatočným predstihom.

Týždeň pred aplikáciou dermálnych výplní sa vyhnite užívaniu vysokých dávok prípravkov s obsahom kyseliny acetylsalicylovej, vitamínu E a liekom proti horúčke a zrážaniu krvi. Ak užívate tento typ liekov, spýtajte sa svojho lekára na ich dočasné vysadenie, v prípade potreby sa poraďte s lekárom, ktorý bude vykonávať ošetrenie.

24 hodín pred aplikáciou nepite alkohol, väčšie množstvá kofeínu, intenzívne nešportujte a vynechajte aj masáže tváre, minimalizujete tým riziko vzniku modrín a opuchov.

Ak máte veľmi citlivú pokožku a chcete predísť vzniku modrín, môžete užiť 3 dávky arniky 15 CH (homeopatikum): 1. dávku hneď po aplikácii, 2. dávku deň po a poslednú dávku dva dni po aplikácii.

 

Po ošetrení s kyselinou hyalurónovou

 

4. Začínajte pomaly, pridať sa dá vždy

Obvyklé množstvo, ktoré sa injektuje počas jedného ošetrenia pier, je 1 ml. Neodporúčali by sme väčší objem, pretože platí, že čím viac materiálu sa aplikuje, tým je vyššie riziku vzniku nerovností a opuchov. Ak po odznení prípadného počiatočného opuchu zistíte, že ste si predstavovali výraznejší výsledok, vždy je možná doplňujúca aplikácia po 2 týždňoch. Toľko trvá, kým sa materiál v perách definitívne „usadí“.
Je lepšie aplikovať menšie množstvá v priebehu prvých dvoch-troch sedení pre prirodzený vzhľad pier a neskôr prípadne pridať, ako byť sklamaní z príliš výrazného výsledku (tzv.duck-face pier) už po prvom sedení, no nie?

 

5. Typ a značka použitého materiálu je dôležitá

Hneď po výbere toho správneho lekára je druhým najdôležitejším faktorom dokonalého výsledku použitý výplňový materiál. Dlhodobo patrí medzi najbezpečnejšie a najpoužívanejšie materiály kyselina hyalurónová. Vždy máte právo vedieť, akú značku lekár používa a väčšinou máte možnosť si žiadať aj konkrétnu značku výplne, pre ktorú ste sa rozhodli.

K jedným z najrenomovanejších výrobcov výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej patria švajčiarske laboratória TEOXANE Laboratories a ich značka výplní TEOSYAL. O ich nepochybnej kvalite svedčí už 12 miliónov aplikovaných striekačiek a zastúpenie vo viac ako 90tich krajinách sveta.

Napríklad výplňový materiál TEOSYAL Kiss je vhodný pre dosiahnutie výraznejšieho výsledku a rada dynamických výplní TEOSYAL RHA (TEOSYAL RHA 2 , TEOSYAL RHA 3, TEOSYAL RHA Kiss) sú ideálne, ak si želáte dosiahnuť maximálne prirodzený výsledok. Dynamické výplne sa po aplikácii správajú v perách maximálne prirodzene, aj keď sa pokožka pier napína pri úsmeve či artikulovaní.

 

6. Ošetrenie trvá 20 minút a výsledok je viditeľný okamžite

Ošetrenie je naozaj veľmi krátke, väčšinu času skôr zaberá konzultácia pred ošetrením. Výsledok tiež uvidíte okamžite, ale rátajte pre istotu aj s prípadným opuchom, ktorý môže nastať niekoľko hodín po aplikácii. Opuch trvá maximálne pár dní, ale je to veľmi individuálne, v niektorých prípadoch nenastane opuch vôbec.

7. Nevyberajte si podľa najnižšej ceny

Veľmi nízka cena zrejme bude skrývať nejaký háčik. Overte si pre istotu pôvod, trvácnosť a značku materiálu, certifikát doktora a referencie medicínskeho zariadenia. Tvár je oblasť, na ktorej sa naozaj neoplatí šetriť!

Teosyal zväčšenie pier

8. Informujte sa o rizikách

Kyselina hyalurónová je prirodzená súčasť kože, no napriek tomu môže na ňu človek reagovať ako na cudzie teleso. Aj keď sa jedná o maximálne bezpečnú látku, existujú samozrejme riziká spojené buď s aplikáciou, alebo s autoimunitnou reakciou tela. Tieto reakcie sú v drvivej väčšine prípadov prechodné, ale ovplyvňuje ich množstvo faktorov.

Najčastejším rizikom je vznik modrín, začervenania alebo opuchov. Môže sa objaviť mierne svrbenie a bolesť v mieste vpichu, ale tieto reakcie väčšinou prechádzajú po 1 – 8 dňoch. Jemné zdureniny a hrčky pár týždňov po aplikácii sú tiež normálne, stačí sa informovať o nich u lekára, ktorý bude vedieť, ako ich odstrániť. Ak máte nežiaduce účinky, ktoré trvajú dlhšie ako 8 dní alebo sa objavia aj niekoľko mesiacov po aplikácii, treba neodkladne navštíviť vášho ošetrujúceho lekára.

Výhodou kyseliny hyalurónovej je, že existuje enzým hyaluronidáza, ktorý dokáže aplikovanú kyselinu hyalurónovú okamžite rozpustiť a tým väčšinou aj odstrániť nežiaduci účinok.

Pozor aj na kontraindikácie! Zväčšenie pier by nemali podstupovať napríklad tehotné a dojčiace ženy, ľudia s autoimunitnými poruchami a patologickými ochoreniami pokožky, ľudia s preukázanou alergiou na bodnutie včelou … a takisto upozornite svojho lekára, ak máte alergiu na lidokaín (lokálne anestetikum).

 

9. Nevynechajte kontrolu

Kontrola u lekára po 10 – 14 dňoch je veľmi dôležitá a neoplatí sa ju vynechať. Lekár skontroluje výsledok, skoriguje prípadnú nesúmernosť, alebo rozmasíruje nerovnosti.

 

10. Zachovajte prirodzenosť

Poznáte tzv. zlatý rez? Je to dokonalý a esteticky príťažlivý pomer strán/proporcií a uplatňuje sa v mnohých oblastiach, aj v estetickej medicíne. Pre zachovanie prirodzeného vzhľadu by mala ostať spodná pera o niečo väčšia ako horná a to ideálne v dokonalom, „zlatom“ pomere 1:1,618. Ak všetko prebehne správne, nemali by byť zväčšené pery na pocit iné ako prirodzené. A to ani pri bozkávaní. 😉

 

Náš tip

Po úprave pier vám odporúčame ako ideálnu doplňujúcu starostlivosť TEOXANE [3D] Lip. Poskytne perám potrebnú vyživujúcu a vyplňujúcu starostlivosť pre predĺženie účinku výplne.
S jeho používaním však počkajte aspoň 48 hodín od injektovania kyseliny hyalurónovej.

Teoxane účinný balzam na popraskané pery

Prečítajte si ďalšie články