Kyselinu hyalurónovú považujú mnohí dermatológovia za prelomový objav, ktorý sa v estetickej medicíne objaví raz za dvadsať rokov. Minimum komplikácií a okamžité výsledky vzbudzujú neutíchajúci záujem o jej aplikáciu do tváre už niekoľko rokov.

S jej aplikáciou sa totiž spája hneď niekoľko výhod, ktoré z nej urobili jedno z najfrekventovanejších a najobľúbenejších estetických ošetrení ostatných rokov. Niet divu, veď za všetky jej pozitíva spomeňme okamžitý výsledok, zachovanie mimiky, ale tiež široké možnosti využitia pri skrášľovaní (zlepšenie kvality pokožky, vyhladenie vrások, úprava pier, odstránenie kruhov pod očami, zvýraznenie či vyplnenie lícnych kostí a ďalšie). Aj aplikácia kyseliny hyalurónovej ale má svoje pravidlá, ktoré rozhodne netreba brať na ľahkú váhu.

Kyselina hyalurónová TEOSYAL

Výsledky ošetrenia s kyselinou hyalurónovou

 

Na výbere doktora záleží

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho žien sa pri voľbe zariadenia na aplikáciu kyseliny hyalurónovej orientuje podľa ceny. A práve toto kritérium môže byť kameňom úrazu a pacientke spôsobiť viac škody než úžitku. Pri aplikácii kyseliny hyalurónovej by ste mali osloviť zaškoleného lekára, nie zdravotnú sestričku alebo kozmetičku. Taktiež máte právo požadovať od lekára informáciu o plánovanej značke produktu, ktorú lekár pri ošetrení používa a následne si registráciu produktu overiť na stránke Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

Špecializovaného odborníka spoznáte nielen na základe jeho prístupu a ochoty zodpovedať vaše, hoc triviálne otázky, ale čo to napovedia aj absolvované kongresy, školenia a samozrejme získané certifikáty. Na stránke www.e-vuc.sk si navyše dokážete pomerne ľahko overiť, či vami preferovaná inštitúcia vôbec disponuje povolením vykonávať zdravotnícke zákroky.

 

Odporúčania lekárov neignorujte

Hoci je aplikácia kyseliny hyalurónovej bezpečnou a žiadanou skrášľovacou procedúrou, o bezchybný výsledok sa môžete pričiniť aj vy, a to dôsledným dodržiavaním odporúčaní lekárov pred i po jej aplikácii. Na čo si dať pozor … ?

 

PRED

  • 15 dní pred plánovaným zákrokom sa neodporúča absolvovať zubné ošetrenia.
  • Vyhnite sa užívaniu vysokých dávok prípravkov s obsahom kyseliny acetylsalicylovej (nájdeme ju napríklad v aspiríne) a vitamínu E, ale aj liekom proti horúčke a zrážaniu krvi minimálne týždeň pred plánovaným ošetrením. Ich dočasné vysadenie konzultujte so svojim lekárom, prípadne s odborníkom, ktorý bude zákrok realizovať.
  • 24 hodín pred aplikáciou kyseliny hyalurónovej nekonzumujte alkohol a dajte si tiež prestávku od intenzívnych športových aktivít.

PO

  • 12 hodín po aplikácii nepoužívajte make-up a v prípade aplikácie kyseliny hyalurónovej do pier nefajčite!
  • 3 dni po injekčnej aplikácii kyseliny hyalurónovej nie je vhodné intenzívne športovať, piť alkohol a cestovať lietadlom.
  • Týždeň po ošetrení nenavštevujte saunu, turecké kúpele a vyhnite sa tiež nadmernému vystavovaniu pokožky slnku a teplotám nižším ako 0˚C.
  • Nasledujúcich 15 dní si neplánujte ošetrenia u zubára.
  • Nepodceňujte následnú kontrolu po zákroku a ošetrujúcemu lekárovi sa zverte so všetkými obavami. Opuch je celkom bežný a zvykne odznieť pár dní po zákroku.
  • Odložte si PREUKAZ KRÁSY s informáciami o miestach ošetrenia, názve a šarže aplikovaného výplňového materiálu a pri ďalších estetických ošetreniach ho vždy noste so sebou!

Ako predísť modrinkám?

Po aplikácii kyseliny hyalurónovej môžu okolo miest vpichu vzniknúť drobné modrinky, riziko ich vzniku však môžete znížiť užitím troch dávok arniky 15 CH: Prvú dávku si dajte ihneď po aplikácii, druhú dávku o deň neskôr a tretiu dva dni po aplikácii.

 

Dôležité upozornenie

Niekedy sa stane, že po zákroku ťažkosti neustupujú ani po ôsmich dňoch a pacientka, presvedčená o zlyhaní doktora, osloví s prosbou o nápravu iného. Tento postup ale neodporúčame, keďže práve pôvodný ošetrujúci lekár dokonale pozná východzí stav pacientky i detaily aplikácie kyseliny hyalurónovej. Dokáže preto ľahšie indikovať problém a následne ho riešiť. Netreba zabúdať, že pretrvávajúce ťažkosti neraz značia imunitnú reakciu tela, ktorú je potrebné vyšetriť a stanoviť adekvátnu liečbu.

 

Náš tip

Miesto aplikácie môžete jemne masírovať s krémom TEOXANE Deep Repair Balm, a to v ľubovoľných intervaloch, podľa potreby. Ten vďaka jedinečnému zloženiu (rezilientná kyselina hyalurónová, arnika, neutrazen, helichrysum) pokožku nielen upokojuje a hydratuje, ale tiež znižuje opuch a sťahuje vzniknuté začervenanie.

Regeneračný balzam Teoxane Deep Repair Balm

Prečítajte si ďalšie články

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.