Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.

Účinná starostlivosť o suché pery
Nie je tajomstvom, že pokožka pier je oveľa citlivejšia a jemnejšia než pokožka tváre. Ale viete prečo je to tak?

Pery majú oveľa tenšiu povrchovú vrstvu (stratum corneum), ktorá plní ochrannú funkciu. Zároveň majú menej melanínocytov (bunky, ktoré produkujú tmavý pigment – melanín), nemajú vlasové folikuly, ani mazové žľazy a z toho dôvodu sú náchylnejšie na poškodenie slnkom, chladom a na stratu vlhkosti. Mnohí z vás určite poznáte aké nepríjemné je mať vysušené a popraskané pery. Vtedy máme tendenciu si ich oblizovať, čo v konečnom dôsledku viac ublíži ako pomôže. Dehydratácia pier je aj jedným z hlavných dôvodov starnutia pier.

Pery potrebujú pre zachovanie ich krásy pravidelnú špeciálnu starostlivosť. Začali ste práve hľadať váš balzam na pery? Počkajte! Predstavíme vám niečo oveľa účinnejšie.

 

Každé pery sú jedinečné a zaslúžia si aj jedinečnú starostlivosť

Najnovší prírastok v rade medicínskej kozmetiky od švajčiarskej spoločnosti TEOXANE: [3D] Lip zabezpečuje dokonalú vyživujúcu starostlivosť pre vaše pery. Poskytuje však nielen hydratáciu, ale aj vyhladenie a obnovenie pružnosti pier! Zároveň vám prinesie okamžitú úľavu pri popraskaných perách. Máme to odskúšané 😉 

Účinné zložky, ktoré fungujú

TEOXANE [3D] Lip je ľahký gél na báze oleja, ktorý sa veľmi dobre nanáša a ešte lepšie nosí. Táto inovatívna starostlivosť o pery vďačí za svoje účinky dokonale naformulovanému zloženiu:

  1. Hlavnou vyživujúcou zložkou je bambucké maslo, ktoré sa pre svoje protizápalové a zvlhčujúce vlastnosti už v minulosti využívalo ako základ pre liečivé masti. Má bohatú textúru, je zdrojom antioxidantov, upokojuje suché, popraskané pery, obnovuje ich ochrannú funkciu a zlepšuje úroveň hydratácie.
  2. Mikrosféry kyseliny hyalurónovej sú schopné po nanesení vďaka svojej lipofilnej vonkajšej vrstve preniknúť do pokožky a hydratovať ju zvnútra.
  3. Dehydratované mikrosféry kolagénu a glykozaminoglykánov (GAG – súčasť extracelulárnej matrix) dokážu preniknúť do pokožky, kde v prítomnosti vody znovu získajú svoj objem, čo spôsobí okamžité vyhladenie a vyplnenie povrchu pier.
  4. Komplex: Ceramid 2 + Matrikiny stimuluje komunikáciu buniek, zlepšuje stav vekom poškodenej pokožky, vyhladzuje vrásky a obnovuje kožnú bariéru.

Výsledkom sú vláčnejšie a hebkejšie pery, ktoré pôsobia plnšie a zmyselnejšie.

Jednoduché použitie

Praktické balenie s inovatívnym chladivým aplikátorom poteší aj toho najnáročnejšieho používateľa. [3D] Lip môžete nanášať tak často ako je to potrebné, samostatne alebo v kombinácii s rúžom pre jeho dlhšiu trvácnosť. Spoločnosť TEOXANE odporúča 2 spôsoby nanášania produktu, podľa efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Pre vyhladenie pier premasírujte mäsitú časť pier jemnými opakovanými pohybmi pomocou aplikátora v smere ku kútikom úst. Pre efekt vyplnenia pier zvoľte poklepkávanie produktu pomocou aplikátora najskôr na hornej a následne na spodnej pere.

Okamžitý a viditeľný objem pier s Teoxane

Overené účinky

Účinnosť inovatívnej [3D] Lip technológie bola klinicky testovaná nezávislým laboratóriom na 22 dobrovoľníčkach po dobu 28 dní.

30 minút po prvej aplikácii:

  • U 77 % žien bolo potvrdené okamžité zväčšenie objemu pier
  • U 80 % respondentiek bola nameraná zvýšená úroveň hydratácie pier
  • 100 % žien potvrdilo, že ich pery sú vyživené a upokojené

Po 28 dňoch pravidelného používania:

  • 91 % žien potvrdilo zvýšenú úroveň hydratácie pier
  • 86 % testovaných dám zaznamenalo, že ich pery sú jemnejšie a vyhladenejšie

Teoxane účinný balzam na popraskané pery

Náš tip

Po injekčnej aplikácii kyseliny hyalurónovej do pier (u vyškoleného lekára) vám odporúčame TEOXANE [3D] Lip ako ideálnu doplňujúcu starostlivosť. Poskytne perám potrebnú vyživujúcu a vyplňujúcu starostlivosť pre predĺženie účinku výplne.

S jeho používaním však počkajte aspoň 48 hodín od injektovania kyseliny hyalurónovej.

Prečítajte si ďalšie články

Počuli ste už o URBAN AGINGu? Tipy, ako pleť ochránite pred škodlivými vplyvmi

Počuli ste už o URBAN AGINGu? Tipy, ako pleť ochránite pred škodlivými vplyvmi

Pravdepodobne ste si to všimli aj vy. Večer pri čistení pleti sa na vatovom tampóne objavia tmavé nečistoty, aj keď ste v ten deň nepoužili make-up. Odkiaľ sa mohli vziať? Sú to, okrem iného, usadeniny zo vzduchu, smog a jemné čiastočky prachu, ktoré sú všadeprítomné v mestskom prostredí... Áno, aj keď nežijeme v Pekingu, New Yorku alebo Londýne!

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zväčšením pier

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zväčšením pier

Zväčšenie pier patrí v dnešnej dobe medzi najobľúbenejšie estetické zákroky. Je rýchle, bezpečné, minimálne bolestivé a za pár minút môže vaša tvár pôsobiť krajšie, ženskejšie a zvodnejšie. Môže sa zdať, že zväčšenie pier sa stáva už skoro rutinou, podobne ako návšteva kaderníka, ale nie je to tak! Stále ide o medicínsky zákrok a treba pri ňom zohľadniť viacero faktorov, aby ste svoje rozhodnutie neskôr neoľutovali.