Pravdepodobne ste si to všimli aj vy. Večer pri čistení pleti sa na vatovom tampóne objavia tmavé nečistoty, aj keď ste v ten deň nepoužili make-up. Odkiaľ sa mohli vziať? Sú to, okrem iného, usadeniny zo vzduchu, smog a jemné čiastočky prachu, ktoré sú všadeprítomné v mestskom prostredí... Áno, aj keď nežijeme v Pekingu, New Yorku alebo Londýne!

Znečistenie ovzdušia je neustále na vzostupe a prináša so sebou negatívne následky na pleť, preto ste sa už možno stretli s pojmom URBAN AGING. Toto „neviditeľné“ nebezpečenstvo vzniká pri spaľovaní fosílnych palív (ropy, zemného plynu a uhlia) a mimoriadne negatívne vplýva nielen na životné prostredie, ale aj na nás a na náš najväčší orgán – kožu. 

Starnutie pleti Urban Aging

Ako vlastne vplýva znečistený vzduch na pokožku?

Usadeniny zo vzduchu a prachové častice ostávajú nielen na pokožke, ale sú dostatočne malé na to, aby prenikli aj do pokožky, kde môžu spôsobiť zápalové procesy. To celé negatívne ovplyvňuje bunkový metabolizmus a spomaľuje proces regenerácie kožných buniek. V bunkách kože sa vtedy odohráva oxidačné poškodenie a vznikajú voľné radikály, kvôli ktorým pleť starne rýchlejšie, vysušuje sa a dochádza k hyperpigmentáciám a vzniku vrások. Voľné radikály sú agresívne deštrukčné molekuly, ktoré poškodzujú kožné bunky, vytvárajú v nich oxidačný stres.

Našťastie poznáme proti nim účinnú zbraň – antioxidanty!

Antioxidanty sú mimoriadne prospešné látky, efektívne chránia pokožku pred negatívnymi environmentálnymi vplyvmi a limitujú produkciu voľných radikálov. Prijímame ich väčšinou v strave, no veľký význam majú práve v produktoch starostlivosti o pleť. Dokážu zlepšovať stav slnkom poškodenej pleti a jaziev po akné, tlmia zápaly, spevňujú pokožku a stimulujú produkciu kolagénu… Sú neoddeliteľnou súčasťou modernej starostlivosti o pleť, pokiaľ vám ide o prevenciu starnutia pleti a prevenciu jej poškodenia kvôli znečisteniu prostredia.

Teoxane denný ochranný krém

Ako pokožku dokonalo ochrániť?

Samozrejme poznáme staré známe zásady, ktoré platia pre krásnu pleť – piť veľa vody, zdravo sa stravovať a nikdy neísť spať bez odlíčenia… Správne čistenie je pre zdravie pleti úplným základom. Ak nosíte make-up a denne aj SPF, dvojité čistenie, tzv. „double cleansing“ je nevyhnutnosťou. Prvou fázou je odlíčenie, druhou ešte samotné dôkladné očistenie pleti. Tak sa zbavíte nečistôt z celého dňa a zároveň pripravíte pleť na absorpciu ďalších výživných produktov.

To najlepšie, čo ešte môžete pre svoju pleť spraviť v záujme jej ochrany pred vonkajšími vplyvmi je pravidelné používanie produktov s SPF a zaradenie antioxidantov do vašej rutinnej starostlivosti o pleť. Najlepší výsledok dosiahnete kombináciou viacerých antioxidantov, väčšina z nich sa výborne vzájomne dopĺňa v účinkoch a kľudne ich môžete používať aj viacero druhov.

Pokiaľ si chcete zachovať zdravú a mladistvo vyzerajúcu pleť, chcete zlepšiť jej štruktúru a zároveň ju ochrániť pred vonkajšími škodlivými vplyvmi, stavte na najvyššiu kvalitu – švajčiarsku medicínsku kozmetiku TEOXANE.

Teoxane Advanced Perfecting Shield Daily Urban Defense

Účinný bojovník proti URBAN AGINGu

Dokonalú ochranu vám poskytne denný ochranný antioxidačný krém Advanced Perfecting Shield s SPF 30 (50 ml), ktorý odporúčame používať ideálne aj v kombinácii s TEOXANE RHA x Vit C Serum s vitamínom C. Je to dvojica produktov medicínskej kvality, vďaka ktorým bude vaša pokožka chránená voči negatívnym vplyvom URBAN AGINGu.

Denný ochranný antioxidačný krém má unikátne zloženie, ktoré spája SPF ochranu, viacero antioxidantov, hydratačné zložky, komplex peptidov a pigmenty, ktoré zjednocujú pokožku a dodávajú jej svieži vzhľad. Už po siedmych dňoch používania (podľa nezávislého testovania) je pleť hladšia, pevnejšia a jej tón je rovnomernejší a žiarivejší.

Štruktúru pleti zlepšuje vďaka týmto zložkám:

  • RHA® – Patentovaná zosieťovaná kyselina hyalurónová
  • Dermo-reštrukturalizačný komplex (kombinácia 8 aminokyselín, 3 antioxidantov, 2 minerálov a vitamínu B6)
  • NovHyal (zložka, ktorá aktivuje tvorbu prirodzenej kyseliny hyalurónovej)
  • Carcinine (zabraňuje glykácii tkanív)
  • Matrixyl 3000 (komplex peptidov, ktoré znižujú odbúravanie kolagénu)
  • Fragmenty kyseliny hyalurónovej (hĺbkovo hydratujú a stimulujú syntézu kolagénu)
  • Slnečné filtre (chránia pred UVA a UVB žiarením)

A pleť zdokonaľuje vďaka:

  • Tónovaným, svetlo odrážajúcim pigmentom
  • Dipotassium Glycyrrhizinate (extrakt z koreňa sladkého drievka s upokojujúcimi vlastnosťami)

Starnutie pleti je nanešťastie nezvratný proces, s ktorým make-up pomôže len čiastočne… Môžeme ho však efektívne spomaliť. Jednou z najúčinnejších kombinácii je užívanie antioxidantov vnútorne vo vyváženej pestrej strave, aj vo forme vonkajšej, v podobe kvalitnej kozmetiky.

 

Prečítajte si ďalšie články

MUDr. Holešovská: „Nie je nič krajšie, ako keď klientka príde na kontrolu a žiari šťastím.“
05.10.2018 NA SLOVÍČKO S ...

MUDr. Holešovská: „Nie je nič krajšie, ako keď klientka príde na kontrolu a žiari šťastím.“

Túto mimoriadne sympatickú a vždy usmiatu odborníčku na estetickú medicínu nájdete na klinike Medicor v Poprade. Každý deň pomáha klientom tak trochu „zastaviť čas“, aby sa cítili sviežejšie, mladšie a oddýchnutejšie, to všetko so zachovaním maximálnej prirodzenosti. Rozprávali sme sa MUDr. Jankou Holešovskou o tom, čo je dôležité v starostlivosti o pleť, ako sa postupne mení odvetvie estetickej medicíny a naše vnímanie krásy a ktorým výplňovým materiálom najviac dôveruje...

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.