Kým ešte pred pár rokmi bola návšteva plastického chirurga a následná úprava poprsia v prípade väčšiny žien dobre chráneným tajomstvom, dnes je všetko inak. O invazívnych korekciách vlastného tela nemáme problém hovoriť ani na verejnosti, čoho príkladom je aj krásna Dominika Kid Kovácsová. Tá v poradí druhú augmentáciu podstúpila pred pár mesiacmi na avelane clinic v Nitre u MUDr. Daniela Mládeka a rozhodne neľutuje.

Estetické dôvody. Presne tie bývajú najčastejšou motiváciou žien a zároveň príčinou, prečo sa dobrovoľne zverujeme do rúk plastických chirurgov. Ani manželka známeho slovenského boxera Tomiho Kida, fitnes trénerka a profesionálna bikini fitneska Dominika Kid Kovácsová, nie je výnimkou. Jej ďalšia operácia bola kvôli zmene tvaru poprsia v dôsledku tehotenstva a dojčenia veľkou túžbou a zároveň nutnosťou. Ale pekne poporiadku.

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 1

Dominika netajila pred zákrokom mierne obavy. Čakala ju nielen výmena starých implantátov, ale i zväčšenie prsníkov. Klinika plastickej chirurgie Avelane v Nitre sa ukázala ako dobrá voľba a fitneskine očakávania splnila do bodky.

Zlé obavy sa nenaplnili

Na zákrok spred dvanástich rokov kráska nespomína najlepšie. „Nikdy nezabudnem, ako zle som sa po prebudení z narkózy cítila. Neznesiteľné bolesti a horúčky ma trápili takmer mesiac. Bez mojej mamy som sa nedokázala ani posadiť.“ Jej obava z druhého zákroku bola preto viac než opodstatnená. „Vedela som, že moje implantáty bude nutné časom vymeniť, vtedy môj plastický chirurg hovoril o horizonte desiatich rokov. Po hormonálnych zmenách, ktorým moje telo čelilo v súvislosti s narodením dieťaťa, som si začala slová doktora pripúšťať čoraz častejšie. Kvôli negatívnym skúsenostiam som na tú ďalšiu zbierala odvahu takmer dva roky.“ Žiadne déjà vu sa našťastie nekonalo a Dominika Kid Kovácsová celý úkon, ako i rekonvalescenciu, hodnotí nanajvýš kladne.

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 2

Po operácii je nevyhnutné dodržiavať istý čas kľudový režim, aby sa implantáty v tele neposunuli. To bolo v rámci rekonvalescencie pre Dominiku najťažšie.

 

Nové krivky si pochvaľuje

„Pán doktor Mládek ma pred zákrokom upokojoval, že výmenu implantátov pacientky znášajú oveľa lepšie v porovnaní s ich vložením po prvýkrát. A nemýlil sa. Po prebudení a vlastne i nasledujúce dni, som sa cítila veľmi dobre. Vnímala som iba intenzívnejší tlak na hrudi, ktorý by som prirovnala k svalovej horúčke. S prvým zákrokom sa to nedá vôbec porovnať. Preto by som touto cestou chcela ešte raz poďakovať klinike Avelane a úžasnému personálu.“

Odkaz pre všetky ženy

Nové trojky zdvihli Dominike okrem sebavedomia aj kredit na súťažiach v bikini fitnes – jej obľúbenej športovej disciplíne. A čo by poradila ženám, ktoré rovnaký zákrok v súčasnosti zvažujú? „Nepodceňujte výber odborníka a nebojte sa opýtať na všetko, čo vás zaujíma. Každá operácia so sebou prináša určité obavy a riziká, klásť otázky a trvať na odpovediach je nutnosť. Ide predsa o rozhodnutie na niekoľko rokov, je preto dôležité, aby ste sa cítili komfortne a presne vedeli, do čoho idete.“

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 3

Po zhruba mesačnej pauze sa kráska naplno vrhla dobehnúť zameškané. Proces zotavovania prebehol na jednotku a väčšie implantáty športové aktivity mladej mamičky v ničom neobmedzujú.

!Nezabudnite, že …!

Výsledok operácie sa môže časom zmeniť, keďže počas rokov sa mení nielen naša váha a elasticita kože, no čelíme i rôznym hormonálnym zmenám. Na potrebu výmeny implantátov by vás mal upozorniť doktor, a to v rámci pravidelnej lekárskej kontroly aspoň raz ročne. Dve najčastejšie riziká, ktorým klientky s voperovanými implantátmi čelia, sú kapsulárna kontraktúra a ruptúra implantátu. Na obe riziká spoločnosť NAGOR poskytuje doživotnú záruku výmeny GCA Comfort Guarantee a klientke tak v prípade týchto komplikácii nové implantáty dodáva zdarma.

 

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 4

Dominika Kid Kovácsová sa neváhala podeliť so svojimi fanúšikmi s výsledkom operácie. Ladné krivky jej typu postavy maximálne pristanú.

 

Každej operácii poprsia by mala predchádzať odborná konzultácia. V Dominikinom prípade zahŕňala aj ukážku a výber implantátov v sídle našej spoločnosti.

Prečítajte si ďalšie články

Výber veľkosti silikónových implantátov je veda. Na čo sa určite nespoliehajte?

Výber veľkosti silikónových implantátov je veda. Na čo sa určite nespoliehajte?

Diskusné fóra na internete, týkajúce sa chirurgickej úpravy poprsia, môžu byť skvelým miestom na výmenu poznatkov a skúseností žien, ktoré už podobný zákrok absolvovali alebo ho ešte len plánujú. Nie vždy sa však informácie tu spomenuté zakladajú na pravde. Najmä čo sa veľkosti silikónových implantátov týka, mali by ste sa spoľahnúť na dôveryhodnejšie zdroje, ideálne osobnú návštevu plastického chirurga.

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.