Kým ešte pred pár rokmi bola návšteva plastického chirurga a následná úprava poprsia v prípade väčšiny žien dobre chráneným tajomstvom, dnes je všetko inak. O invazívnych korekciách vlastného tela nemáme problém hovoriť ani na verejnosti, čoho príkladom je aj krásna Dominika Kid Kovácsová. Tá v poradí druhú augmentáciu podstúpila pred pár mesiacmi na avelane clinic v Nitre u MUDr. Daniela Mládeka a rozhodne neľutuje.

Estetické dôvody. Presne tie bývajú najčastejšou motiváciou žien a zároveň príčinou, prečo sa dobrovoľne zverujeme do rúk plastických chirurgov. Ani manželka známeho slovenského boxera Tomiho Kida, fitnes trénerka a profesionálna bikini fitneska Dominika Kid Kovácsová, nie je výnimkou. Jej ďalšia operácia bola kvôli zmene tvaru poprsia v dôsledku tehotenstva a dojčenia veľkou túžbou a zároveň nutnosťou. Ale pekne poporiadku.

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 1

Dominika netajila pred zákrokom mierne obavy. Čakala ju nielen výmena starých implantátov, ale i zväčšenie prsníkov. Klinika plastickej chirurgie Avelane v Nitre sa ukázala ako dobrá voľba a fitneskine očakávania splnila do bodky.

Zlé obavy sa nenaplnili

Na zákrok spred dvanástich rokov kráska nespomína najlepšie. „Nikdy nezabudnem, ako zle som sa po prebudení z narkózy cítila. Neznesiteľné bolesti a horúčky ma trápili takmer mesiac. Bez mojej mamy som sa nedokázala ani posadiť.“ Jej obava z druhého zákroku bola preto viac než opodstatnená. „Vedela som, že moje implantáty bude nutné časom vymeniť, vtedy môj plastický chirurg hovoril o horizonte desiatich rokov. Po hormonálnych zmenách, ktorým moje telo čelilo v súvislosti s narodením dieťaťa, som si začala slová doktora pripúšťať čoraz častejšie. Kvôli negatívnym skúsenostiam som na tú ďalšiu zbierala odvahu takmer dva roky.“ Žiadne déjà vu sa našťastie nekonalo a Dominika Kid Kovácsová celý úkon, ako i rekonvalescenciu, hodnotí nanajvýš kladne.

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 2

Po operácii je nevyhnutné dodržiavať istý čas kľudový režim, aby sa implantáty v tele neposunuli. To bolo v rámci rekonvalescencie pre Dominiku najťažšie.

 

Nové krivky si pochvaľuje

„Pán doktor Mládek ma pred zákrokom upokojoval, že výmenu implantátov pacientky znášajú oveľa lepšie v porovnaní s ich vložením po prvýkrát. A nemýlil sa. Po prebudení a vlastne i nasledujúce dni, som sa cítila veľmi dobre. Vnímala som iba intenzívnejší tlak na hrudi, ktorý by som prirovnala k svalovej horúčke. S prvým zákrokom sa to nedá vôbec porovnať. Preto by som touto cestou chcela ešte raz poďakovať klinike Avelane a úžasnému personálu.“

Odkaz pre všetky ženy

Nové trojky zdvihli Dominike okrem sebavedomia aj kredit na súťažiach v bikini fitnes – jej obľúbenej športovej disciplíne. A čo by poradila ženám, ktoré rovnaký zákrok v súčasnosti zvažujú? „Nepodceňujte výber odborníka a nebojte sa opýtať na všetko, čo vás zaujíma. Každá operácia so sebou prináša určité obavy a riziká, klásť otázky a trvať na odpovediach je nutnosť. Ide predsa o rozhodnutie na niekoľko rokov, je preto dôležité, aby ste sa cítili komfortne a presne vedeli, do čoho idete.“

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 3

Po zhruba mesačnej pauze sa kráska naplno vrhla dobehnúť zameškané. Proces zotavovania prebehol na jednotku a väčšie implantáty športové aktivity mladej mamičky v ničom neobmedzujú.

!Nezabudnite, že …!

Výsledok operácie sa môže časom zmeniť, keďže počas rokov sa mení nielen naša váha a elasticita kože, no čelíme i rôznym hormonálnym zmenám. Na potrebu výmeny implantátov by vás mal upozorniť doktor, a to v rámci pravidelnej lekárskej kontroly aspoň raz ročne. Dve najčastejšie riziká, ktorým klientky s voperovanými implantátmi čelia, sú kapsulárna kontraktúra a ruptúra implantátu. Na obe riziká spoločnosť NAGOR poskytuje doživotnú záruku výmeny GCA Comfort Guarantee a klientke tak v prípade týchto komplikácii nové implantáty dodáva zdarma.

 

Siklienka - Dominika Kid Kovacsova - 4

Dominika Kid Kovácsová sa neváhala podeliť so svojimi fanúšikmi s výsledkom operácie. Ladné krivky jej typu postavy maximálne pristanú.

 

Každej operácii poprsia by mala predchádzať odborná konzultácia. V Dominikinom prípade zahŕňala aj ukážku a výber implantátov v sídle našej spoločnosti.

Prečítajte si ďalšie články

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.