Keď sa povie hydratácia pleti, väčšine z vás pravdepodobne napadne slovné spojenie pitný režim. A niet divu, veď práve nedostatočný príjem tekutín môže zapríčiniť predčasné starnutie pokožky a ochabnutie pleti, čo sú chybičky krásy, ktoré po dlhšom strádaní napravíte prirodzenou cestou už len ťažko.

Poznáme však aj iné spôsoby  hydratácie pleti počas zimných mesiacov!

1. Voda je základ, o tom niet pochýb. No jej výbornou alternatívou sú bylinkové čaje. Kožné bunky potrebujú veľa tekutín, aby mali pružné membrány a mohli tak prijímať potrebné živiny.

Siklienka - hydratacia pleti - caje
2. Použitie minerálnej vody v spreji nemusí byť aktuálne iba počas letných mesiacov a neznesiteľných horúčav. Pokožka býva po aplikácii minerálnej vody svieža, hydratovaná a na prvý pohľad zdravšia.

3. Mnohé ženy sa rady zverujú do rúk odborníkov a vo voľnom čase vyhľadávajú zaslúžený relax a profesionálnu starostlivosť. Estetické kliniky ponúkajú špeciálne procedúry, či hydratačné kúry na zlepšenie prekrvenia pokožky, ktoré tiež podporujú opätovnú tvorbu kolagénu, dodajú koži vlhkosť i vitamíny. Doba takýchto ošetrení obvykle nepresiahne hodinu a výsledky bývajú zreteľné okamžite. Odporúčame vyskúšať mezoterapiu s TEOSYAL Redensity [I], Hydrafacial alebo Oxygeneo.

4. Čučoriedky, maliny a jahody sú drobné plody obrovskej sily, ktorých konzumácia sa na pleti odzrkadlí prekvapivo rýchlo. Hoci sú maličké, sila v nich ukrytá je obrovská. Bobuľoviny vo všeobecnosti majú viac antioxidantov ako ktorékoľvek iné ovocie a zelenina. Hneď za nimi nasledujú jablká so šupkou. Ovocie ochráni vašu pokožku pred poškodením, vráskami a ešte ju aj zvnútra hydratuje.

Siklienka - hydratacia pleti - ovocie

5. Mať doma či v kancelárii zvlhčovač vzduchu je investícia, ktorá sa rozhodne vyplatí. Prekúrené miestnosti vysušujú vzduch a dávajú tak zabrať nielen dýchacím cestám, ale aj pokožke. Do väčšiny zvlhčovačov možno pridávať esenciálne oleje pre maximálne uvoľnenie a relax. Vyššia vlhkosť vzduchu sa dá dosiahnuť napríklad aj pestovaním zelených rastlín v izbe.

Siklienka - hydratacia pleti - zelen

Naše tipy

Na ochranu vašej pokožky (nielen) počas zimných mesiacov myslíme samozrejme i my. Do pozornosti vám preto dávame tri skvelé produkty, ktoré sú obzvlášť pre toto obdobie z hľadiska starostlivosti o zovňajšok vítaným pomocníkom.

TEOXANE ADVANCED PERFECTING SHIELD SPF 30
Ani v zime nie sme pred škodlivými UV lúčmi v bezpečí, preto je potrebné myslieť na ochranu pokožky počas celého roka. Aby ste pleti zabezpečili adekvátnu pomoc a znížili negatívne dopady škodlivých vplyvov z ovzdušia, zabránili prenikaniu UVB žiarenia (spôsobuje spálenie kože) a UVA žiarenia (vedie k fotostarnutiu) do pleti, pokožku vyživili a vďaka obsahu tzv. prežiarujúcich pigmentov jej dodali mladistvejší a zdravší vzhľad, Teoxane Advanced Perfecting Shield SPF 30 bude pre vás ideálnou voľbou. Myslite na neho aj v prípade, ak sa chystáte na zimnú lyžovačku, kedy ochranu pred UV lúčmi častokrát podceňujeme a tým pleti veľmi škodíme.
Siklienka - hydratacia pleti - TEOXANE ADVANCED PERFECTING SHIELD SPF 30

OBAGI HYDRATE
Pokiaľ už dlhšie hľadáte rýchlo vstrebateľný krém, ktorým by ste pokožku intenzívne hydratovali takmer po celý deň, až 8-hodinovú dávku sviežosti jej dodá táto úžasná novinka. Vďaka inovatívnej technológii Hydromanil a kombinácii výživných prírodných látok (bambucké maslo, mangové maslo, avokádový olej) a jedinečnej ľahkej textúre je produkt vhodný aj pre problematickú pleť. Na nanášanie krému Obagi Hydrate nezabúdajte ani v prípade, ak sa denne pohybujete v prekúrených miestnostiach. Vďaka jeho účinným zložkám sa totiž postará o to, aby vaša pokožka v teplom a suchom ovzduší viac netrpela.

Siklienka - hydratacia pleti - OBAGI HYDRATE

TEOXANE DEEP REPAIR BALM
Sen o krásnej a opálenej pokožke počas pobytu na horách môže zmariť spálená, začervenaná a vysušená koža na celej tvári. Ani v mínusových teplotách netreba zabúdať na regeneráciu pokožky a balzam Teoxane Deep Repair Balm je na to jednoznačne ako stvorený. Spoľahlivo napraví škody napáchané slnkom a vďaka špecifickému zloženiu pleť upokojí, hydratuje a obnoví jej ochrannú funkciu, aj vo vetre či mraze. Obsahuje tiež výťažok z rastliny Arnica, ktorý výborne hojí, zmierňuje opuchy a pôsobí protizápalovo, vďaka čomu býva súčasťou rekonvalescencie po vybraných estetických zákrokoch. DEEP REPAIR BALM možno používať aj ako hĺbkovú hydratačnú masku alebo regenerujúcu nočnú starostlivosť.
Siklienka - hydratacia pleti - TEOXANE DEEP REPAIR BALM

Prečítajte si ďalšie články