Zvažujete aj vy estetické ošetrenie s výplňovými materiálmi, ale máte obavy, aký bude výsledok a neviete, ako také ošetrenie vlastne prebieha? Mnohokrát ľudia netušia, čo takýto zákrok obnáša, pretože bohužiaľ o výplniach s kyselinou hyalurónovou koluje množstvo mýtov a dezinformácií. Spýtali sme sa preto na prvé dojmy a pocity klientky, ktorá podstúpila celkové omladenie tváre s kyselinou hyalurónovou TEOSYAL a podelila sa s nami o svoje skúsenosti.

Mali ste nejaké obavy pred aplikáciou kyseliny hyalurónovej? Čoho ste sa najviac obávali?

„Obavy som mala najmä z toho, ako môj organizmus zareaguje na výplňový materiál. Ako každý človek, ktorý sa rozhodol absolvovať zákrok, aj ja som bola zvedavá a chcela som nazbierať pred aplikáciou veľa informácií, osobné skúsenosti najmä žien, ktoré aplikáciu už absolvovali. Dočítala som sa na rôznych fórach o spokojnosti žien po zákroku ako aj kritiky a nespokojnosti s výsledkom a samotnej bolestivosti zákroku. Samozrejme všetky tieto informácie človek musí určitým spôsobom filtrovať a keď som si na Instagrame prezrela prácu lekárky, ktorá aplikáciu (aj mne) mala vykonávať, moje pochybnosti sa úplne vytratili. Keďže preferujem prirodzenosť, nechcela som, aby mi výplňový materiál úplne zmenil kontúry tváre. Na aplikáciu som išla s malou dušičkou hlavne čo sa týka pier, pretože som nechcela „kačičkový“ efekt.“

Ako prebieha injektovanie kyseliny hyalurónovej?

Áno, k najčastejším obavám klientov patrí neprirodzený vzhľad po zákroku a celkovo strach zo zlého výsledku, to je úplne prirodzené. Dá sa tomu predísť výberom skúseného a zaškoleného lekára, ktorému budete môcť absolútne dôverovať. Skúsený profesionál pozná dokonalo anatómiu ľudskej tváre a má potrebné vzdelanie pre injekčnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej, preto neodporúčame zverovať sa do rúk kozmetičkám, alebo zdravotným sestrám. Jedná sa o medicínsky zákrok, nie bežné ošetrenie pokožky v kozmetickom salóne!

Jednoznačne odporúčame zozbierať si čo najviac informácií a referencií a následne jasne komunikovať svoju predstavu vybranému ošetrujúcemu lekárovi. Treba si vopred uvážene premyslieť, čo by ste chceli zákrokom vlastne dosiahnuť a následne to čo najpodrobnejšie opísať lekárovi na konzultácii.

Medzi najčastejšie riziká aplikácie patria malé modrinky, začervenania, nerovnosti alebo mierne opuchy, ktoré by po ošetrení mali odoznieť do 8 dní. V prípade, že tieto nežiaduce účinky pretrvávajú, neodporúčame meniť lekára, ale práve naopak, čo najskôr navštíviť pôvodného ošetrujúceho lekára. Ten totiž pozná počiatočný stav a detaily aplikácie, vďaka čomu vie odporučiť optimálny postup aj pri riešení komplikácie. Výhodou kyseliny hyalurónovej, narozdiel od iných výplňových materiálov, je fakt, že existuje enzým hyaluronidáza, ktorý ju dokáže okamžite rozpustiť! Lekár tak pomocou tohto enzýmu môže odstrániť aplikovaný materiál v prípade, že nie ste spokojná s výsledkom, alebo pomôcť pri odstránení dlhodobejších vedľajších účinkov.

Výsledky aplikácie kyseliny hyalurónovej

Ako zákrok prebiehal? Cítili ste aj bolesť?

„Keďže moja dcéra už absolvovala aplikáciu kyseliny hyalurónovej, na menšiu bolestivosť ma upozornila, a preto som požiadala lekárku o anestetikum hlavne v oblasti pier. Samotná aplikácia pre mňa bolestivá tým pádom nebola, avšak cítila som nepríjemný pohyb ihly resp. kanyly pod kožou hlavne pri aplikácii materiálu do hĺbky, kde som mala pocit, že mi ihla naráža priamo na kosť.“

 

Aké boli vaše pocity tesne po aplikácii?

„Tesne po aplikácii som bolesť necítila, skôr to bol pocit pnutia, najmä v oblasti líc a kruhov pod očami, ale po niekoľkých hodinách to úplne ustúpilo. Mala som trochu problém s artikuláciou a príjmom tekutín, kým anestetikum úplne prestalo účinkovať. Lekárka mi odporučila použiť po aplikácii balzam na upokojenie pokožky značky TEOXANE. V priebehu nasledujúcich 2-3 dní sa mi pod očami a v oblasti pier objavili drobné modrinky, ktoré sa však dali jednoducho prekryť s použitím krycieho make up-u.“

Ako prebieha aplikácia kyseliny hyalurónovej?

Bolestivosť zákroku je taktiež veľmi subjektívna, práve preto máte vždy možnosť vybrať si výplňové materiály TEOSYAL s pridaným lokálnym anestetikom (lidokaínom), vďaka ktorému bude Váš komfort počas ošetrenia vyšší a zákrok takmer bezbolestný.

Použitie upokojujúceho balzamu po zákroku pomôže zregenerovať pokožku, zredukovať začervenania, zmierniť opuchy a obnoviť oslabenú funkciu kože. Presne tieto účinky a vlastnosti má Deep Repair Balm od TEOXANE, ktorý je ideálnou doplňujúcou starostlivosťou po estetickom ošetrení. Môžete si ho nanášať na ošetrované miesta jemným masírovaním, tak často, ako je to potrebné.

Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

Splnil výsledok vaše očakávania?

„Výsledok aplikácie maximálne splnil moje očakávania. Roky ma trápili najmä tmavé kruhy pod očami, ktoré som sa snažila prekrývať korektormi no nikdy to nemalo pre mňa uspokojivý efekt. Celkovo je moja pleť prežiarená a vypnutejšia, čo cítim aj pri nanášaní make up-u. Určite by som do toho išla znovu.“

 

A aké boli reakcie okolia?

„Mne najbližšie osoby ako rodina a blízki priatelia si zmenu všimli okamžite. Keďže som sa so zámerom ísť na aplikáciu nikomu nezdôverovala, širšie okolie a kolegovia si všimli len akúsi pozitívnu zmenu. Reakcie boli typu „žiariš“, „omladla si“, ale nikto nespoznal nejaký výraznejší zásah okrem pier, ktoré sa im zdali iné. Skôr to však pripisovali líčeniu a aj dnes sa ma kamarátka opýtala akú kozmetiku používam, pretože si u mňa všimla zlepšenie kvality pleti a menej vrások. Len som sa pousmiala a išla som pred ňou s kožou na trh (smiech).“

Presne o toto „ide“ pri injekčnej aplikácii, aby ste stále vyzerali maximálne prirodzene, ale jednoducho lepšie, mladšie, žiarivejšie!

Ak sme vďaka mierne vylepšenému vzhľadu vnútorne spokojnejší a sebaistejší, prejaví sa to pozitívne na mnohých aspektoch nášho života… Zvýšené sebavedomie a prežiarená pokožka dokážu niekedy zázraky. 🙂 Niet divu, že aplikácia kyseliny hyalurónovej patrí v posledných rokoch k najčastejším a najobľúbenejším estetickým ošetreniam – zachováva prirodzenú mimiku, zlepšuje kvalitu kože, vypĺňa vrásky, odstraňuje kruhy pod očami a výsledok je okamžite viditeľný.


Ošetrujúci lekár:

Dr. Nabila Azib

Klientke boli aplikované tieto výplňové materiály:

Stredná oblasť tváre: TEOSYAL RHA 4 a TEOSYAL Ultra Deep
Kruhy pod očami: TEOSYAL Redensity 2
Pery: TEOSYAL RHA 3
Obočie + spánky + čelo: TEOSYAL RHA 4

Prečítajte si ďalšie články

Počuli ste už o URBAN AGINGu? Tipy, ako pleť ochránite pred škodlivými vplyvmi

Počuli ste už o URBAN AGINGu? Tipy, ako pleť ochránite pred škodlivými vplyvmi

Pravdepodobne ste si to všimli aj vy. Večer pri čistení pleti sa na vatovom tampóne objavia tmavé nečistoty, aj keď ste v ten deň nepoužili make-up. Odkiaľ sa mohli vziať? Sú to, okrem iného, usadeniny zo vzduchu, smog a jemné čiastočky prachu, ktoré sú všadeprítomné v mestskom prostredí... Áno, aj keď nežijeme v Pekingu, New Yorku alebo Londýne!