Pri výbere skrášľovacieho zariadenia sa mnohé spoliehame na vnútorný pocit, ktorý z ľudí či daného prostredia získame hneď v úvodných minútach. V prípade spoločnosti MEDERMIS však iný než pozitívny ani nemôže byť.

Ambulanciu známej a medzi pacientmi obľúbenej dermatologičky MUDr. Petry Mečiarovej nájdete v centre Banskej Bystrice, v nádherne zrekonštruovanom historickom dome. Už krátko po príchode sem vás upúta moderný interiér a uvoľnená atmosféra, ktorá tu panuje. Niet pochýb, že sa o ňu zaslúžila samotná majiteľka kliniky MEDERMIS, MUDr. Petra Mečiarová. Všetkých ľudí totiž víta s úsmevom na perách a prípadné pochybnosti zmätie zo stola charizmou sebe vlastnou. Aj preto bol spoločný rozhovor (nielen) na tému najnovších trendov v estetickej medicíne veľmi príjemný.

MUDr. Mečiarová TEOSYAL

Ako sa rokmi zmenili klienti skrášľovacích kliník?

V poslednom období sa výrazne zlepšila informovanosť o zákrokoch i dostupnosť estetických ošetrení. Stali sa totiž bežnou súčasťou života žien. Veľmi pozitívne vnímam záujem mladých žien, ktoré sa prídu informovať o možnostiach udržania zdravia pokožky, hydratácie či prevencie vrások. Staršie klientky čím ďalej tým viac uprednostňujú prirodzený vzhľad a neinvazívne, alebo iba miniinvazívne zákroky, ktoré im výrazne nezmenia mimiku a ani výraz tváre. Presne to je cieľom mojej práce – udržať pokožku zdravú, rozžiarenú a potlačiť nedostatky, ktoré vznikajú následkom veku, hormónov a nezdravého životného štýlu.

Kedy je, podľa Vás, ten najlepší čas začať s návštevami estetických centier?

Je to individuálne, veľa závisí to od typu pleti, mimických zlozvykov a vrodených dispozícií. Mám veľa mladých pacientov, ktorých trápi problematická pleť, jazvy po akné, nadmerné ochlpenie, prípadne výrazné mimické vrásky. Vtedy je namieste poradiť sa s odborníkom čo najskôr a komplexne riešiť daný problém.

Čo považujete za najväčší prelom/objav v estetickej medicíne za posledných 10 rokov?

Za najväčší prelom v estetickej medicíne považujem aplikáciu kyseliny hyalurónovej, predstavuje pre mňa zázrak na počkanie s minimom nežiadúcich účinkov. Vývoj ide neustále dopredu, k dispozícii máme nové typy kyseliny hyalurónovej, ktoré nám umožňujú riešiť široké spektrum problémov od hydratácie pokožky, výplne vrások až po modeláciu tváre s dlhotrvajúcimi výsledkami a zachovaním prirodzenosti.

Ktoré zo zákrokov, ktoré má v portfóliu Vaša klinika, ste vyskúšali na vlastnej koži?

Medzi moje obľúbené zákroky, ktoré mám vyskúšané a nedám na ne dopustiť je kombinácia botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej. V správnom pomere a množstve dokážu výrazne spomaliť čas. Zároveň veľkým komfortom a šetrením času je absolvovanie laserovej epilácie.

Čo by ste v rámci starostlivosti o zovňajšok poradili ženám vo vekovej kategórii 20+, 30+ a 40+?

Pre všetky vekové kategórie je najdôležitejšia ochrana pred slnečným žiarením, ktoré degraduje kolagénové vlákna, spôsobuje fotostarnutie a vznik kožnej rakoviny. Pre ženy vo vekovej kategórii 20+ sú vhodné ľahké hydratačné krémy a zároveň je to vek, keď by si ženy mali vypestovať návyky dôkladného čistenia pleti. Pre vekovú kategóriu 30+ sú vhodné výživnejšie krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej a v tomto období je najvyšší čas začať používať kvalitný očný krém. Pre vekovú kategóriu 40+ odporúčam doplniť k bežnej kozmetike taktiež intenzívne nočné krémy a séra.

Na ktorý z produktov spoločnosti Siklienka ste doslova zaťažená?

Obľúbila som si produkt Teosyal RHA 3, ktorým sa dajú dosiahnuť veľmi dobré a zároveň prirodzené výsledky pri zväčšovaní pier a odstraňovaní vrások. Zároveň rada používam a rovnako odporúčam kozmetiku Teoxane ako doplnkové ošetrenie po zákrokoch.

Kde je podľa Vás tá pomyselná hranica medzi vylepšením, ktoré ženu naozaj omladí a skrášli, a nevkusom?

To sa nedá presne definovať, pretože koľko ľudí, toľko chutí. Každý klient si musí vybrať lekára, ktorému bude dôverovať, a s ktorým sú, čo sa estetického cítenia týka, na rovnakej vlnovej dĺžke.

O ktorý zo zákrokov je medzi ľuďmi už stabilne najmenší záujem a čomu to pripisujete?

To neviem presne povedať, všetky zákroky majú svoje opodstatnenie a indikácie. Samozrejme najobľúbenejšie sú zákroky, ktorých efekt je viditeľný okamžite, menej už tie, na ktorých výsledok si treba niekoľko týždňov počkať.

Do akej miery dokážete ovplyvniť predstavy Vašich pacientov?

Ideálne je, ak mi klient dokáže povedať, akú zmenu očakáva, ja mu následne viem odporučiť najvhodnejšie riešenie a spoločne si naplánujeme harmonogram ošetrení. Nefunguje to ako v supermarkete, že si klient jednoducho vyberie zákrok a za chvíľu je vybavený. Nie všetky procedúry sú vhodné pre každého a nie všetky zákroky sa dajú použiť univerzálne. Preto je dôležitá konzultácia a stanovenie vhodného postupu.

MUDr. Petra Mečiarová Banská Bystrica

Akým spôsobom si v súkromí kompenzujte časovú zaneprázdnenosť a veľkú zodpovednosť v práci?

Snažím sa čo najviac hýbať, cez týždeň si rada zacvičím Tae-Bo a v poslednom čase rada navštevujem hodiny power jogy. Víkendy trávim v prírode so svojimi deťmi, zvyčajne na turistike alebo na lyžiach, to je pre mňa najväčší relax.

Ktoré kozmetické produkty nikdy nechýbajú vo Vašej kúpeľni?

Micelárna odličovacia voda a krémy s kyselinou hyalurónovou.

Ako vnímate fakt, že na množstvo estetických zákrokov si už trúfajú bežné kozmetické salóny?

Tomu sa hovorí sladká nevedomosť. Keďže nemajú medicínske vzdelanie a nepoznajú anatómiu, ani len netušia, čo všetko sa môže stať. Ľudia by si mali zvážiť, či sa zveria do rúk odborníka alebo budú hazardovať so zdravím. V lekárskej praxi to funguje všade rovnako, čím dlhšie lekár pracuje a čím viac skúseností má, tým väčší rešpekt prechováva pred každým výkonom. Dôležité je, že odborník dokáže eliminovať riziko vzniku nežiadúcich účinkov a riešiť prípadné komplikácie.

Priestory MEDERMIS

Čo by ste odkázali ženám, ktoré sa práve v tomto momente cítia neatraktívne a nespokojné samé so sebou?

Mne najviac funguje kombinácia čerstvý vzduch, pohyb a spánok. Mozog aj pokožka potrebujú okysličenie, prekrvenie a čas na regeneráciu. To sa odrazí na lepšej nálade i vzhľade. A keď sme s niečím nespokojné, treba to zmeniť. Akonáhle sa skamarátime s obrazom v zrkadle a cítime sa lepšie, hneď sa aj všetky problémy riešia jednoduchšie.


Kto je MUDr. Petra Mečiarová?

MUDr. Petra Mečiarová je dermatologičkou v spoločnosti MEDERMIS, s.r.o. v Banskej Bystrici. Popri vlastnej ambulancii sa venuje i liečbe pacientov na Dermatovenerologickej klinike SZU FNsP F.D. Roosevelta v rovnakom meste. Je členkou uznávaných inštitúcií pôsobiacich v oblasti kozmetiky a estetickej dermatológie. Pravidelne absolvuje vzdelávacie programy na Slovensku a v zahraničí, sama tiež prednáša a venuje sa publikačnej činnosti.

Viac informácií nájdete na www.medermis.sk

Prečítajte si ďalšie články

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

TEOXANE [3D] Lip: To najlepšie pre vaše pery!

Pery sú od nepamäti symbolom zmyselnosti a príťažlivosti, ktorý púta pozornosť (nielen) opačného pohlavia. Vďaka nim sa môžeme vyjadriť formou úsmevu, bozku, či slova. Malé, veľké, úzke, plné, jemné, či zmyselné - názor na ideálne pery sa líši v závislosti od doby, krajiny, tradícií, vplyvu médií a od osobného vkusu. Na jednom sa však zhodneme všetci, krásne pery by mali byť predovšetkým vyživené a zdravé.