Na tom, ako vo výsledku vaše prsia budú vyzerať, má okrem šikovných rúk plastického chirurga a telesných predispozícií vplyv aj dodržiavanie pravidiel kompresívnej pooperačnej starostlivosti. Naše 30-ročné skúsenosti v oblasti pooperačnej bielizne sme doplnili aj o názor odborníka z oblasti plastickej chirurgie, MUDr. Švehlíka.

Vedecké výskumy dokazujú, že správna medicínska kompresívna terapia pomáha ľudskému telu počas procesu hojenia po rôznych typoch operácií či úrazov. Kompresívna terapia trvá spravidla 6 až 8 týždňov po zákroku, počas ktorých budete nosiť kompresívnu pooperačnú podprsenku dňom i nocou.

Kompresívna pooperačná podprsenka napomáha:

  • minimalizovať opuchy,
  • znižovať tvorbu modrín,
  • znižovať bolesť,
  • zmierňovať riziko infekcie,
  • urýchľovať proces hojenia,
  • tvarovať kontúry a stabilizovať implantáty.

MUDr. Švehlík vysvetľuje dôležitosť kompresívnej terapie:

Po operácii je naozaj dôležité siahnuť po kompresívnej podprsenke, ktorá prsia fixuje a poskytuje im oporu. Ovplyvňuje tak aj celkový výsledok zákroku, pomáha rýchlejšiemu hojeniu a zmierňuje bolesť či opuchy. Športová či bežná dámska podprsenka rozhodne nespĺňa, čo sa od pooperačnej podprsenky vyžaduje, a to nepretržitú a cielenú kompresiu.” 

5 rád pri výbere pooperačnej podprsenky

Dajte na naše odporúčania a rokmi overené rady a vyberte si kompresívnu podprsenku správne. Práve pooperačná podprsenka totiž vo veľkej miere ovplyvňuje celkový výsledok zákroku.

Dôležitý je výber kvalitnej kompresívnej pooperačnej podprsenky v správnej veľkosti. Iba tak totiž môže podprsenka vyvíjať rovnomerný tlak na prsia a tak podporovať ich hojenie.  

1. Stála a cielená kompresia

Pooperačné podprsenky sú navrhnuté tak, aby poskytli prsiam dostatočnú oporu a kompresiu, ktorá je počas hojenia nevyhnutná. Bežná či športová podprsenka tieto nároky pooperačnej starostlivosti nespĺňa. Výsledok operácie závisí vo veľkej miere aj od domácej starostlivosti o prsia. Nepodceňte preto investíciu do kvalitnej pooperačnej podprsenky, ktorá vás na ceste k novému dekoltu podrží. Táto je pritom zlomkom oproti sume, ktorú za celú operáciu zaplatíte.

pooperačné kompresívne podprsenky Marena FlexFit Siklienka

Voľte hĺbku výstrihu podprsenky podľa pooperačnej fázy. V prvých 2 až 3 týždňoch odporúčame vysoký výstrih dodávajúci poprsiu väčšiu stabilitu a fixáciu.

 

2. Pružný a priedušný materiál

Pri výbere podprsenky dbajte na materiál, z ktorého je ušitá.  Budete v nej predsa oblečená 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Materiál by mal byť pružný a prispôsobivý, ale pritom priedušný, antimikrobiálny a dobre odvádzajúci vlhkosť. Odporúčame podprsenky Marena FlexFitTM, ktoré sú ušité z patentovaného inovatívneho materiálu TriFlexTM. Ten sa dokáže natiahnuť až o 250 % pri zachovaní všetkých nárokov na stálu a cielenú kompresiu nevyhnutnú pre zotavovanie sa a optimálny výsledok operácie.  

3. Premyslený strih a dômyselné detaily

Podprsenka bude v kontakte s vašou pokožkou nepretržite. Doprajte jej preto pohodlie, ktoré si po operácii zaslúži. Vonkajšie švy zaručia, že nedôjde k dráždeniu či narúšaniu stehov alebo podráždeniu pokožky. Strih ukončený mäkkou elastickou gumou je pohodlný pre nosenie, no udržuje podprsenku na mieste. Voľte hĺbku výstrihu podľa pooperačnej fázy, v prvých 2 až 3 týždňoch odporúčame vysoký výstrih dodávajúci väčšiu stabilitu a fixáciu poprsiu.

4. Maximálne prispôsobivá

Stavte na zapínanie na hrudníku a vyberajte si podprsenku s viacradovým zapínaním na háčiky prípadne na zips. Určite oceníte aj nastaviteľné ramienka. Odporúčame podprsenky Marena FlexFitTM, ktoré v sebe spájajú 2 veľkosti košíkov v 1 podprsenke. To znamená, že aj po ustúpení pooperačných opuchov vám stále bude veľkostne sedieť. Samozrejme, bez kompromisov vzhľadom na potrebnú cielenú kompresiu, strih či pohodlie počas nosenia.

pooperačná kompresívna podprsenka Marena FlexFit

Vyberte si podprsenku so zapínaním na hrudníku, a to s viacradovým na háčiky prípadne na zips.

 

5. Jedna nestačí

Pooperačnú podprsenku budete nosiť nepretržite po dobu 6 až 8 týždňov po operácii, z hygienických dôvodov isto oceníte viacero kusov. Z našich skúseností odporúčame zakúpiť aspoň dve pooperačné podprsenky. Kým prvú budete po nepretržitom niekoľkodňovom nosení prať, máte po ruke druhú, a tak zabezpečíte nepretržitú kompresiu, ktorú vaše prsníky teraz naozaj potrebujú.

Váhate, ako si vybrať správnu pooperačnú podprsenku? Radi vám poradíme, kontaktujte naše zákaznícke centrum (02/43 42 62 88) alebo nám napíšte (objednavky@siklienka.sk).

Prečítajte si ďalšie články

Plastická operácia pŕs: viete, čo vás čaká v deň operácie?

Plastická operácia pŕs: viete, čo vás čaká v deň operácie?

Hoci ste si prečítali či vypočuli príbehy o operácii prsníkov rôznych žien, vaša vlastná skúsenosť sa bude líšiť od toho, čo zažili ony. Je dôležité, aby ste vedeli, čo vás v deň operácie poprsia čaká. Dostatok informácií a realisticky nastavené očakávania sú pre fyzickú i psychickú prípravu na operáciu a následný život s upravenými prsiami kľúčové. O doplnenie informácií z našich skúseností sme požiadali aj špičkových odborníkov, plastických chirurgov, MUDr. Koperniecha, MUDr. Hederu a MUDr. Švehlíka.

Čaká vás operácia poprsia? Prezradíme vám, na čo si dajte pozor

Čaká vás operácia poprsia? Prezradíme vám, na čo si dajte pozor

Snívate o plnších, tvarovanejších a proporčnejších prsiach a rozhodli ste sa, že si tento sen splníte? Skvelé, tešíme sa z tohto rozhodnutia s vami. Prečítajte si v našej sérii článkov, čo vás na ceste za novým zovňajškom čaká: od prípravy na operáciu, dňa D až po kontrolu po zákroku a zotavenie sa. Naše dlhoročné skúsenosti sme doplnili o názory špičkových slovenských odborníkov z oblasti plastickej chirurgie, MUDr. Koperniecha a MUDr. Hederu.