Augmentácii, alebo ak chcete zväčšeniu prsníkov implantátmi, sme sa na našom blogu už venovali. Avšak jednu podstatnú vec sme sa pre vás rozhodli zdôrazniť v samostatnom článku. Mnoho žien si totiž neuvedomuje, aké dôležité je po tomto type zákroku nosiť pooperačnú kompresívnu podprsenku.

Na finálny výsledok chirurgickej úpravy poprsia vplývajú nielen šikovné ruky plastického chirurga, voľba vhodných implantátov, disciplína pacientky, ale tiež výber správnej pooperačnej podprsenky. Ide doslova o nutnosť, bez ktorej sa očakávaného výsledku nedočkáte. Nezáleží na tom, či ste podstúpili augmentáciu poprsia, redukciu a rekonštrukciu prsníkov či mastopexiu. Niekoľko týždňov po operácii je nevyhnutné, aby prsia ostali zafixované v kompresívnej podprsenke celodenne a aj počas noci.

 

Prečo je pooperačná podprsenka dôležitá?

Ako príklad si uvedieme augmentáciu poprsia, ktorá je z pohľadu frekvencie a obľúbenosti zákrokov týkajúcich sa ženského poprsia tou najvyhľadávanejšou. Po operácií tkanivá vytvárajú a formujú okolo implantátu kapsulu – akoby obal. To znamená, že implantáty obrastajú okolitým tkanivom. Pokiaľ by ste na nosenie kompresívnej pooperačnej podprsenky nekládli dôraz, môžete si spôsobiť posunutie implantátu, respektíve poklesnutie oslabeného tkaniva po operácii, a tým pádom výraznú asymetriu poprsia. Kompresívne podprsenky po augmentácii sú navrhnuté práve tak, aby implantáty stabilizovali v ideálnej polohe, tvarovali kontúry a viedli k čo najprirodzenejšiemu výsledku. Netreba zabúdať ani na skutočnosť, že pooperačná podprsenka znižuje bolestivosť poprsia (nielen) bezprostredne po zákroku, minimalizuje opuchy, urýchľuje hojenie a zlepšuje cirkuláciu krvi v prsníkoch.

Pooperačná podprsenka - dôležitá pre dokonalý výsledok augmentácie

Koľko týždňov postačí?

Každá z nás je iná, každá znášame bolesť odlišne, každá z nás potrebuje iný čas na zahojenie rán. V prípade operácie poprsia rovnako záleží na tom, kam bol implantát umiestnený. Ak sa implantát nachádza pod prsnou žľazou, je priebeh hojenia vo všeobecnosti o niečo rýchlejší, ako keď je implantát vložený pod sval. Vtedy býva doba hojenia o niečo dlhšia. Každopádne pri oboch typoch umiestnenia treba myslieť na správnu pooperačnú starostlivosť a je potrebné nosiť podprsenku prvej fázy kompresívnej terapie. Väčšina plastických chirurgov odporúča kompresívnu terapiu na 6 až 8 týždňov.

 

Rokmi overená kvalita

Jednou z popredných spoločností, ktorá sa zaoberá výrobou pooperačných kompresívnych návlekov a podprseniek, je spoločnosť LIPOELASTIC. Všetky jej výrobky majú certifikát kvality OEKO-TEX, ktorý potvrdzuje absenciu akýchkoľvek škodlivých látok v nich. Vďaka najvyššej kvalite, perfektnému spracovaniu a praktickosti sú pooperačné podprsenky tejto značky jednoznačne to najlepšie, čo môžete vašim prsiam po operácii ponúknuť. Súčasťou niektorých podprseniek je tiež špeciálny pás určený na stabilizáciu prsníkových implantátov.

Pooperačná podprsenka Lipoelastic PI Špeciál

Obľúbená dizajnová pooperačná podprsenka PI Špeciál vhodná do prvej pooperačnej fázy

 

Dizajnom vás nesklame

Spoločnosť LIPOELASTIC má v ponuke niekoľko typov pooperačných podprseniek v rôznych farbách, materiáloch a dizajne, vďaka čomu si môžete zadovážiť trendy kúsok, cítiť sa sexi a nadobudnúť pocit pohodlia už krátko po zákroku. Všetky použité materiály podliehajú prísnej kontrole a testovaniu, pričom žiadny z návlekov neobsahuje ani latex, keďže ten býva častým dôvodom alergických reakcií na koži.

Najobľúbenejší produkt bezprostredne po operácií je podprsenka PI Špeciál, ktorá poskytuje maximálne pohodlie vďaka pridanej bavlne. Zároveň bráni podráždeniu pokožky a  vytvára rovnomernú a potrebnú kompresiu na vaše prsia. Nezaostáva sa ňou ani obľúbená podprsenka PI Extra, ktorá je vyrobená z materiálu Classic Dry. Tento materiál je maximálne priedušný, udržiava stálu mikroklímu a vlhkosť odvádza na vonkajšiu stranu textílie.

Kompresívne podprsenky Lipoelastic PI Extra a PI Unique

Spoločnosť LIPOELASTIC má v ponuke niekoľko typov pooperačných podprseniek v rôznych farbách, materiáloch a dizajne.

 

Konečne sa môžem prezliecť

Po zákroku musíte rátať s tým, že určitú dobu, zvyčajne do prvej kontroly, budete mať na sebe stále tú istú podprsenku. A potom príde ten vytúžený deň, kedy uvidíte svoje nové prsia a budete sa môcť konečne osprchovať. Vtedy prichádza na rad druhá fáza pooperačnej starostlivosti. Spoločnosť LIPOELASTIC myslela aj na toto obdobie a vyvinula podprsenky, ktoré sa pre vás stanú neoceniteľným pomocníkom. Vybrať si môžete podprsenku PI Unique, ktorá je vďaka svojmu jedinečnému dizajnu využiteľná aj neskôr v bežnom živote a po zahojení prsníkov vám skvele poslúži nielen pri behaní či aerobiku, ale aj počas svižnej prechádzky. Ďalšou možnosťou je PI Active, ktorá poskytuje vďaka svojmu zloženiu maximálny komfort počas dlhodobého nosenia. Dokonalé jednoduché spracovanie tejto podprsenky eliminuje nežiaduci tlak či podráždenie pokožky a zároveň umožňuje ľahké obliekanie.

 

Dobrá rada na záver

Po zákroku by ste si mali zaobstarať minimálne 2 – 3 pooperačné podprsenky na zabezpečenie permanentnej kompresie poprsia, kým si špinavú podprsenku operiete a pripravíte na ďalšie použitie. Prax totiž ukázala, že kúpa dvoch či troch pooperačných podprseniek je obvykle jednou z posledných vecí, na ktoré ženy pred zákrokom myslia a v samotnom procese im liečby im potom náhradný kus veľmi chýba.

Prečítajte si ďalšie články

Výber veľkosti silikónových implantátov je veda. Na čo sa určite nespoliehajte?

Výber veľkosti silikónových implantátov je veda. Na čo sa určite nespoliehajte?

Diskusné fóra na internete, týkajúce sa chirurgickej úpravy poprsia, môžu byť skvelým miestom na výmenu poznatkov a skúseností žien, ktoré už podobný zákrok absolvovali alebo ho ešte len plánujú. Nie vždy sa však informácie tu spomenuté zakladajú na pravde. Najmä čo sa veľkosti silikónových implantátov týka, mali by ste sa spoľahnúť na dôveryhodnejšie zdroje, ideálne osobnú návštevu plastického chirurga.