Či už ste sa rozhodli podstúpiť augmentáciu - zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi alebo inú estetickú úpravu Vášho poprsia, ktorá vylepší Vaše krivky a dopraje Vám pocit spokojnosti, mali by ste vedieť, že na chirurgickom stole táto zmena nekončí. K očakávaným výsledkom môžete výrazne prispieť aj Vy sama, a to dôkladnou pooperačnou starostlivosťou, ktorá je už ale vo Vašich rukách. Určite si predtým, než sa pevne rozhodnete podstúpiť tento estetický zákrok, zistite čo najviac informácií o všetkom, čo sa operácie týka. Nie všetko, čo sa dozviete na internete, však musí byť pravda. Pripravili sme si pre Vás najčastejšie mýty, ktoré sa na rôznych webových stránkach môžete dočítať, ale i fakty o tom, že pooperačná starostlivosť je naozaj dôležitá pre Váš očakávaný výsledok.

Mýtus č. 1: Po augmentácii stačí nosiť športovú podprsenku.

Fakt: Športová podprsenka je určená na šport, preto sa volá športová podprsenka. Pri športových aktivitách poskytuje prsiam potrebnú oporu, po vložení implantátov však Vaše prsia potrebujú špeciálnu starostlivosť. Je potrebné zabezpečiť fixáciu a vhodnú polohu, kým sa implantáty dokonale umiestnia a usadia, a to nedosiahnete žiadnou športovou podprsenkou.

 

Mýtus č. 2: Určitý čas po operácii je odporúčané vôbec nenosiť podprsenku.

Fakt: Či už po augmentácii, mastopexii alebo rekonštrukcii prsníkov, opora je pre Vaše prsia veľmi dôležitá. Tieto zákroky sú pre Vaše prsia veľkým zásahom, a preto nejaký čas trvá, než je výsledok zákroku konečný. Za ten čas treba Vašim prsiam poskytnúť maximálnu starostlivosť, a to nosením špeciálnej pooperačnej bielizne, ktorá je na to určená. Napríklad po augmentácii si telo okolo implantátu vytvára niekoľko týždňov kapsulu, to znamená, že implantáty obrastajú okolitým tkanivom. Preto je počas tejto doby potrebné nosiť kompresívnu podprsenku. Nenosenie kompresívnej pooperačnej podprsenky môže spôsobiť posunutie implantátu alebo poklesnutie oslabeného tkaniva po operácii, čím môže vzniknúť výrazná asymetria a tak neželaný výsledok.

 

Mýtus č. 3: Po dvoch až troch týždňoch po operácii už môžem nosiť v lete plavky alebo chodiť bez podprsenky.

Fakt: Reakcia organizmu na chirurgický zákrok a doba hojenia je u každého veľmi individuálna. Záleží aj na tom, kam bol v prípade augmentácie umiestnený implantát. Ak sa implantát nachádza pod žľazou, podporná kapsula okolo implantátu sa vytvorí rýchlejšie, čo umožňuje skorší návrat k bežnej činnosti a väčšie pohodlie počas hojenia, ako keď sa implantát vloží pod sval. Vtedy je doba hojenia značne dlhšia a dovtedy treba nosiť podprsenku prvej fázy pooperačnej starostlivosti. Väčšina chirurgov Vám odporučí kompresívnu terapiu na 6 až 8 týždňov. Všetko však záleží od individuálnych daností každého organizmu. Spoločnosť Lipoelastic má v ponuke niekoľko typov pooperačných podprseniek pre prvú fázu pooperačnej starostlivosti, kedy Vaše prsia potrebujú špeciálnu pozornosť a starostlivosť. Pre dokonalý výsledok zákroku je však potrebné nezanedbať starostlivosť aj nasledujúcich 6 až 8 týždňov po operácii. Plavky môžete ešte nachvíľu odložiť a využiť radšej jedinečnú podprsenku PI Unique, určenú špeciálne pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti. Vďaka jedinečnému dizajnu je široko využiteľná aj v bežnom živote po zahojení Vašich prsníkov, napríklad na behanie, aerobik alebo prechádzku.

Siklienka - Pooperačné podprsenky - vysledok augumentacie

Mýtus č. 4: Pooperačné podprsenky sú nepohodlné a nie sú sexi.

Fakt: Pooperačné podprsenky LIPOELASTIC sú vyrábané najnovšími technológiami z tých najkvalitnejších materiálov. Jedinečná úprava materiálu a jeho špeciálne vlastnosti Vám zabezpečia pohodlie počas celého pooperačného obdobia. Kompresia podprseniek je špeciálne testovaná a strihy podprseniek sú navrhnuté tak, aby stabilizovali prsníky v ideálnej polohe a súčasne Vám dopriali pocit pohodlia počas celého dňa aj noci. LIPOELASTIC sa môže pochváliť najširšou škálou výberu pooperačných podprseniek. V ponuke nájdete aj také typy, za ktoré sa rozhodne nemusíte hanbiť. Svojím strihom a spôsobom ušitia sa hodia aj k hlbším výstrihom a pritom pôsobia „nenápadne“ hoci aj v sexi šatách.

 

Mýtus č. 5: Po chirurgickom zákroku ostane v mieste rezu škaredá jazva, pretože pod pooperačnou podprsenkou „nedýcha“ a nemôže sa tak dobre zahojiť.

Fakt: Vzhľad Vašej jazvy závisí predovšetkým od šikovnosti chirurga a neskôr aj od Vašej starostlivosti o jazvu, keď sa rana zahojí. Či už sa Vaša jazva nachádza na prsnom dvorci, v podprsníkovej ryhe alebo v podpazuší, kompresívna pooperačná podprsenka Lipoelastic je navrhnutá tak, aby nebránila v hojení rán a zbytočne netlačila na ubolené miesta. Materiál s úpravou CLASSIC DRY, z ktorého sú vyrábané podprsenky pre prvú fázu pooperačnej starostlivosti, je navyše maximálne priedušný a umožňuje pokožke dýchať po celú dobu nosenia. Takisto materiál s úpravou ACTIVE DRY v podprsenke pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti je k pokožke maximálne šetrný a zabezpečuje jej dlhodobý svieži pocit.

 

Mýtus č. 6: Vhodná je len bavlnená podprsenka, elastické podprsenky tlačia a bývajú na ne časté alergické reakcie.

Fakt: Kompresívna terapia je pre dokonalý výsledok estetickej operácie základom. Prsia potrebujú fixáciu a oporu počas niekoľkých týždňov po operácii celodenne, ako aj počas noci. V ponuke pooperačných návlekov Lipoelastic nájdete aj špeciálne bezšvové podprsenky pre najväčšie pohodlie počas hojenia. Všetky použité materiály podliehajú prísnej kontrole a testovaniu a žiadny z návlekov neobsahuje latex. Práve ten býva častým dôvodom alergických reakcií na koži. Spoločnosť Lipoelastic má v ponuke aj podprsenky bez obsahu bavlny, ako napríklad PI Extra, ktorá je vyrobená z materiálu CLASSIC DRY. Tento materiál je maximálne priedušný, udržiava stálu mikroklímu a vlhkosť odvádza na vonkajšiu stranu textílie. V ponuke pooperačných podprseniek Lipoelastic však nájdete aj maximálne pohodlnú podprsenku PI Špeciál s obsahom bavlny, ktorá okrem toho, že zabraňuje nežiaducemu podráždeniu pokožky vytvára aj rovnomernú a potrebnú kompresiu na Vaše prsia.

Siklienka - Pooperačné podprsenky Lipoelastic

Prečítajte si ďalšie články