Či už ste sa rozhodli podstúpiť augmentáciu - zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi alebo inú estetickú úpravu poprsia, ktorou vylepšíte svoje krivky a doprajete si pocit spokojnosti, mali by ste vedieť, že na chirurgickom stole táto zmena nekončí. K očakávaným výsledkom môžete výrazne prispieť aj sama, a to dôkladnou pooperačnou starostlivosťou, ktorá už ale máte vo svojich rukách. Určite si predtým, než sa pevne rozhodnete podstúpiť tento estetický zákrok, zistite čo najviac informácií o všetkom, čo sa operácie týka. Nie všetko, čo sa dozviete na internete, však musí byť pravda. Vo svete estetickej medicíny sa skutočne vyznáme, preto sme za vás overili najčastejšie mýty, ktoré sa spomínajú na rôznych webových stránkach a doplnili sme ich o fakty, ktoré hovoria jasne: pooperačná starostlivosť je naozaj dôležitá pre čo najlepší finálny výsledok operácie.

Mýtus č. 1: Po augmentácii stačí nosiť športovú podprsenku.

Fakt: Športová podprsenka je určená na šport ako to vyplýva z jej názvu. Pri športových aktivitách poskytuje prsiam potrebnú oporu, no po vložení implantátov prsia potrebujú špeciálnu starostlivosť. Je dôležité zabezpečiť ich fixáciu a vhodnú polohu, kým sa implantáty dokonale umiestnia a usadia, a to nedosiahnete žiadnou športovou podprsenkou.

Mýtus č. 2: Určitý čas po operácii je odporúčané vôbec nenosiť podprsenku.

Fakt: Či už po augmentácii, mastopexii alebo rekonštrukcii prsníkov, opora je pre prsia veľmi dôležitá. Tieto zákroky sú pre prsia veľkým zásahom, a preto nejaký čas trvá, než je výsledok zákroku konečný. Za ten čas je kľúčové, aby ste svojim prsiam poskytli maximálnu starostlivosť. Noste špeciálnu pooperačnú bielizeň, ktorá je na to určená, a to po dobu 6 až 8 týždňov od zákroku. Napríklad po augmentácii si telo okolo implantátu vytvára niekoľko týždňov kapsulu, to znamená, že implantáty obrastajú okolitým tkanivom. Preto je počas tejto doby potrebné nosiť kompresívnu podprsenku. Nenosenie kompresívnej pooperačnej podprsenky môže spôsobiť posunutie implantátu alebo poklesnutie oslabeného tkaniva po operácii, čím môže vzniknúť výrazná asymetria, a tak neželaný výsledok.

Mýtus č. 3: Po dvoch až troch týždňoch po operácii už môžem nosiť v lete plavky alebo chodiť bez podprsenky.

Fakt: Reakcia organizmu na chirurgický zákrok a doba hojenia je u každého veľmi individuálna. Záleží aj na tom, kam bol v prípade augmentácie umiestnený implantát. Ak sa implantát nachádza pod žľazou, podporná kapsula okolo implantátu sa vytvorí rýchlejšie, čo umožňuje skorší návrat k bežnej činnosti a väčšie pohodlie počas hojenia, ako keď sa implantát vloží pod sval. Vtedy je doba hojenia značne dlhšia a dovtedy treba nosiť podprsenku určenú do 1. fázy po operácii (prvé 2 až 3 týždne od zákroku). Väčšina plastických chirurgov vám odporučí kompresívnu terapiu v trvaní  6 až 8 týždňov. Všetko však záleží od individuálnych daností každého organizmu.

My vám prinášame hneď 2 typy pooperačných podprseniek značky Marena pre prvú fázu pooperačnej starostlivosti. Kompresívna podprsenka Marena FlexFitTM B01G, rovnako ako podprsenka Marena FlexFitTM B2, poskytne vašim prsiam potrebnú starostlivosť a nevyhnutnú podporu ihneď po zákroku .

Marena FlexFit B2

Pooperačná kompresívna podprsenka Marena FlexFitTM B2 vhodná do 1. i 2. fázy

Pre dokonalý výsledok zákroku je však potrebné nezanedbať starostlivosť aj nasledujúcich 6 až 8 týždňov po operácii. Plavky môžete ešte nachvíľu odložiť a využiť radšej dizajnovo premyslenú podprsenku Marena FlexFitTM B09Z, určenú špeciálne pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti. Vďaka zapínaniu na zips, hlbšiemu výstrihu a tenším ramienkam si ju isto obľúbite a využijete aj po zahojení prsníkov.

Mýtus č. 4: Pooperačné podprsenky sú nepohodlné a nie sú atraktívne.

Fakt: Pooperačné podprsenky Marena FlexFitTM sú ušité z inovatívneho a patentovaného materiálu TriFlexTM. Tento materiál zabezpečuje maximálne pohodlie pri stálej a cielenej kompresii, je mimoriadne pružný a schopný natiahnuť sa až o 250 % pri zachovaní kompresívnych vlastností. Navyše, do detailov premyslené strihy kompresívnych podprseniek Marena zase zaručia pocit pohodlia i pri nepretržitom nosení. V ponuke nájdete aj modely, ktoré sa vďaka svojmu vyhotoveniu hodia aj k oblečeniu s hlbším výstrihom a pritom pôsobia „nenápadne“ aj v odvážnejších šatách.

Kompresívna podprsenka Marena FlexFit B2 a Marena FlexFit B09Z po operácii prsníkov

Kompresívne podprsenky Marena FlexFitTM B2 a Marena FlexFitTM B09Z

Mýtus č. 5: Po chirurgickom zákroku ostane v mieste rezu škaredá jazva, pretože pod pooperačnou podprsenkou „nedýcha“ a nemôže sa tak dobre zahojiť.

Fakt: Vzhľad vašej jazvy závisí predovšetkým od šikovnosti plastického chirurga a neskôr aj od starostlivosti o jazvu, keď sa rana zahojí. Či už sa jazva nachádza na prsnom dvorci, v podprsníkovej ryhe alebo v podpazuší, kompresívne pooperačné podprsenky Marena FlexFitTM sú navrhnuté tak, aby nebránili v hojení rán a zbytočne netlačili na ubolené miesta. Patentovaný materiál TriFlexTM, z ktorého sú všetky podprsenky značky Marena ušité, je navyše maximálne priedušný a umožňuje pokožke dýchať po celú dobu nosenia. Výborne odvádza vlhkosť a prirodzene ochladzuje pokožku. Vďaka aktívnej antimikrobiálnej ochrane navyše pomáha neutralizovať baktérie spôsobujúce zápach.

Mýtus č. 6: Vhodná je len bavlnená podprsenka, elastické podprsenky tlačia a bývajú na ne časté alergické reakcie.

Fakt: Kompresívna terapia je pre dokonalý výsledok estetickej operácie základom. Prsia potrebujú fixáciu a oporu počas niekoľkých týždňov po operácii celodenne, to znamená aj počas noci. Podprsenky značky Marena FlexFitTM majú švy z vonkajšej strany, a tak zabraňujú dráždeniu pokožky či narúšaniu stehov. Zapínanie na háčiky alebo zips, rovnako ako nastaviteľné ramienka, sú podšité príjemnou a jemnou podšívkou, aby vás skutočne nič netlačilo. Mimoriadne pružný materiál TriFlexTM, z ktorého sú podprsenky ušité, sa vďaka svojim vlastnostiam výborne prispôsobí vašim novým krivkám, a to aj po ustúpení opuchov. Okrem toho skvele odvádza a rozptyľuje vlhkosť, vďaka čomu sa táto rýchlejšie odparí.

Prečítajte si ďalšie články

Plastická operácia pŕs: viete, čo vás čaká v deň operácie?

Plastická operácia pŕs: viete, čo vás čaká v deň operácie?

Hoci ste si prečítali či vypočuli príbehy o operácii prsníkov rôznych žien, vaša vlastná skúsenosť sa bude líšiť od toho, čo zažili ony. Je dôležité, aby ste vedeli, čo vás v deň operácie poprsia čaká. Dostatok informácií a realisticky nastavené očakávania sú pre fyzickú i psychickú prípravu na operáciu a následný život s upravenými prsiami kľúčové. O doplnenie informácií z našich skúseností sme požiadali aj špičkových odborníkov, plastických chirurgov, MUDr. Koperniecha, MUDr. Hederu a MUDr. Švehlíka.