Každý zásah do tela je potrebné dôkladne zvážiť, operáciu pŕs nevynímajúc. Tým, že sa zveríte do tých najlepších rúk, sa ale vaša púť za krajším poprsím nekončí.

Chirurgickú úpravu poprsia ste určite dôkladne zvážili, v hlave si prešli a zohľadnili všetky možné riziká či komplikácie. Internetové fóra týkajúce sa úpravy poprsia poznáte už naspamäť a s vašimi otázkami ste sa obrátili na skutočných odborníkov. No zaujímali ste sa aj o to, čo nasleduje bezprostredne po operácii a ako dokážete očakávaný výsledok ovplyvniť vy?

Sen o krásnych prsiach operáciou nekončí

Správna pooperačná starostlivosť je totiž základom. Jej gro spočíva predovšetkým vo vhodne zvolenej pooperačnej podprsenke, ktorú je, ako ste už isto počuli, nutné nosiť niekoľko týždňov. No čo robiť s jazvami, ktoré sa po akomkoľvek chirurgickom zákroku stávajú neoddeliteľnou súčasťou ľudskej kože?

Žiadne jazvy po operácii prsníkov

Podľa toho, akú operáciu prsníkov ste absolvovali, vzniká na tele jazva rôznych rozmerov a viditeľnosti. Tá ale rozhodne nepatrí k akejsi pridanej hodnote operačného zákroku, práve naopak. Veď neexistuje majiteľka nových a krásnych pŕs, ktorá by viditeľnosť jaziev netúžila zredukovať na minimum.

Nech už je vaša jazva akejkoľvek veľkosti, má tendenciou k vzniku keloidu (jazvy prečnievajúcej línie rany) alebo k hypertrofii (vyvýšeniu jazvy), predsa len existuje riešenie na jej liečbu, a to vďaka lekárskemu silikónu. Lekársky silikón vo forme silikónových plátkov je pre jazvy po mamaplastike najvhodnejší. Prekrytím jazvy silikónovým plátkom vytvoríte vhodné prostredie na jej liečbu, plátok taktiež zabezpečí ideálnu rovnováhu vlhkosti a maximálny prísun kyslíka, čím jazva lepšie splynie s okolitým zdravým tkanivom, upraví sa jej výška, sfarbenie a dôjde k odstráneniu nepríjemných pocitov pri hojení (napríklad svrbenie či „stiahnutie“ kože).

Epiderm Mastopexy Biodermis

Spĺňajú individuálne potreby

Špeciálne silikónové plátky od spoločnosti BIODERMIS dostať kúpiť v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ak máte napríklad jazvu pod prsníkmi, vhodné sú plátky EpiDerm Mastopexy v tvare kotvy, prekrývajúce rez pod prsníkom až k bradavke. Pre jazvy po reze v okolí bradavky je zas určený silikónový krúžok EpiDerm Areola, dostupný v páre pre obe prsia. Pre menšie jazvy do 7 cm je vynikajúci plátok oválneho tvaru s rozmerom 3×7 cm, ktorý býva takisto dostupný po 3 alebo 15 kusov v balení. Všetky plátky EpiDerm sa dajú strihať na najvhodnejší rozmer podľa individuálnych potrieb a môžete ich používať opakovane, kým nestratia svoju lepivú schopnosť.

Epidermis Areola Biodermis

Nezabudnite, že …

Prácou chirurga sa teda vaša cesta za dokonalým poprsím vonkoncom nekončí. Včasná prevencia vzniku jaziev zaručí tie najlepšie výsledky! Majte však na pamäti, že plátky možno aplikovať iba na úplne zahojenú ranu. Doprajte si preto kompletnú pooperačnú starostlivosť a tešte sa z perfektných výsledkov, o ktorých ste tak dlho snívali!

 

Prečítajte si ďalšie články

Mýty a fakty o pooperačných podprsenkách 

Mýty a fakty o pooperačných podprsenkách 

Či už ste sa rozhodli podstúpiť augmentáciu - zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi alebo inú estetickú úpravu poprsia, ktorou vylepšíte svoje krivky a doprajete si pocit spokojnosti, mali by ste vedieť, že na chirurgickom stole táto zmena nekončí. K očakávaným výsledkom môžete výrazne prispieť aj sama, a to dôkladnou pooperačnou starostlivosťou, ktorá už ale máte vo svojich rukách. Určite si predtým, než sa pevne rozhodnete podstúpiť tento estetický zákrok, zistite čo najviac informácií o všetkom, čo sa operácie týka. Nie všetko, čo sa dozviete na internete, však musí byť pravda. Vo svete estetickej medicíny sa skutočne vyznáme, preto sme za vás overili najčastejšie mýty, ktoré sa spomínajú na rôznych webových stránkach a doplnili sme ich o fakty, ktoré hovoria jasne: pooperačná starostlivosť je naozaj dôležitá pre čo najlepší finálny výsledok operácie.